no. 20 CSI Amateurs international accumulator competition (1,25 m)

Sponsored by Sparkasse Osnabrück

begin: 20.04.2013 08:00
competitors: 26

# no horse rider
1. 720 AB 19 Beter
G \ KWPN \ B \ 2005 \ Kojak x Burggraaf \ B: A J. Keppel \ O: Akela Tuzlali
 
Sohret Issever
TÜRKEI
2. 340 Lara 378
M \ Old \ Schi \ 2001 \ Levisto x Landadel \ B: Ziegler Dr.,Karl \ O: Persson,Elena Carolin
 
Elena Carolin Persson
RV Oldenburger Muensterland e.V
3. 908 Lezard 10
G \ Holst \ SCHI \ 2000 \ Lentigo x Cantus \ B: Gestüt Barkholz/ZG Ellerbrock, \ O: Woltering GbR,
 
Rebecca Pohl
RFV Friedewalde e. V.
4. 188 Costa-Calida
M \ Holst \ Schi \ 2001 \ Colman x Calypso I \ B: ZG Haak,Gabriele u.Miriam \ O: Distel,Pia-Luise
 
Pia-Luise Distel
RFV Büdingen u.U.e.V.
5. 728 Couleur Jolie
M \ Rhld \ F \ 2004 \ Couleur-Rubin x Corlando \ B: Trienekens, Sylvia \ O: Scs Holding Llc.
 
Stephanie Schuepbach
USA
6. 307 Gutiera
M \ Ausl. \ B \ 2004 \ Efir x Langet \ B: \ O: Rydnik,Mikhail
 
Maria Rydnik
RUSSLAND
7. 902 Contus M
G \ OS \ B \ 2004 \ Contact Me x Silvestre \ B: Meyer, Jens-Wilhelm \ O: Holtrop, Thomas
 
Thomas Holtrop
RV Lippe-Bruch-Gahlen 1927
8. 535 Stine 51
M \ Hann \ B \ 2007 \ Stalypso x Zeus (Nurzeus) \ B: Heye,Elsbeth \ O: Meurer,Simone
 
Simone Meurer
RS Bippen e.V.
9. 676 Jum Alme
G \ Z.Rpf \ B \ 2006 \ Jumpy des Fontaines x Heartbreaker \ B: Mheen, W. van de \ O: Hofgut Redentiner Mühle GmbH
 
Michael Leibold
RV German Horse Pellets e.V.
10. 540 Syra 13
M \ Holst \ Db \ 2002 \ Lorentin I x Coriander \ B: Thies,Hilde \ O: Hardenberg,Carl Graf von
 
Pauline von Hardenberg
RV Hardenberg e. V.
11. 691 Tailormade Cross my Heart
S \ DK \ B \ 2006 \ Heartbeat x Caletto I \ B: Stald Cajus \ O: Tailormade Horses Aps
 
Nicolas Pedersen
Turniergemeinschaft Wohlde e.V.
12. 690 Tailormade Lawito
S \ OS \ B \ 2002 \ Landgold 3 x Willi 51 \ B: Gestüt Lewitz \ O: Tailormade Horses Aps
 
Jonas Heinrich Pedersen
Turniergemeinschaft Wohlde e.V.
13. 785 Vriesland
G \ KWPN \ B \ 2002 \ x \ B: Wolters, P. \ O: Kunkel, Marina
 
Marina Kunkel
RFV Riedrode e.V.
14. 79 Caprobina
M \ OS \ Schi \ 2005 \ Quidam's Rubin x Carthago \ B: ZG Koene u.Gr.Macke, \ O: Behnen,Elmar
 
Katja van Ginkel
RSC Osnabruecker Land e.V.
15. 151 Cleverboy R
G \ Württ \ B \ 2007 \ Cyrano de Bergerac x Phantom \ B: Rudolph,Adelbert \ O: Wilcke,Niklas Jakob
 
Niklas Jakob Wilcke
RV Essen-Kettwig e.V
16. 607 Winnjess Opal Moon
M \ Grpf.o.R \ B \ 2006 \ Unbekannt x Unbekannt \ B: \ O: Wulff,Lesley
 
Lesley Wulff
RC Heidehof Oberneuland e.V.
17. 685 Feuerbuchse
G \ KWPN \ DB \ 2006 \ Hamar x Guidam \ B: Schaper, D \ O: Pötter, Pia
 
Pia Pötter
RFV Bad Iburg e. V.
18. 657 Condor 500
S \ Thuer \ B \ 2001 \ Chopard 8 x Nerv \ B: Kaufmann, Fritz \ O: Schneider, Katrin
 
Katrin Schneider
RFV f.d.Krs.Hofgeismar e.V.
19. 890 Quaentino R
G \ Westfale \ B \ 2006 \ Quidam's Rubin x Contender \ B: Rohleder, Karl \ O: Wiederin, Helena
 
Helena Wiederin
RV Albersloh e.V.
20. 912 Prisco 13
G \ CH.Wb \ F \ 2002 \ Padarco van het Hertsveld x \ B: \ O: Sharman,Francesca
 
Stephanie Haag
PSC Max-Hof e.V.
21. 661 Lilly N
M \ Old \ B \ 1997 \ Bollvorm's Libero H x Grannus \ B: Niemann, Hermann \ O: Klaus, Christoph
 
Christoph Klaus
RV Ahlhorn e.V.
22. 812 Sternchen 292
M \ Holst \ Db \ 2002 \ Guardus Limbus x Joliot 2 \ B: Lienau, Otto \ O: Lienau, Daniela
 
Jil Abrams
RSC Osnabruecker Land e.V.
23. 721 AB 19 Yeter
M \ KWPN \ F \ 2001 \ Guidam x Triton \ B: Diepman H.J.J. \ O: Sohret Issever
 
Sohret Issever
TÜRKEI
24. 480 Rickolt 2
G \ Hann \ B \ 1999 \ Ragazzo x Gloster \ B: Weygand,Hannelore \ O: Weygand,Hannelore
 
Elena Carolin Persson
RV Oldenburger Muensterland e.V
25. 166 Contador 11
G \ Holst \ B \ 2006 \ Con Air x Lord Calando \ B: Pieck,Regine \ O: Pohl,Rebecca
 
Rebecca Pohl
RFV Friedewalde e. V.
26. 168 Conterna W
M \ Old \ Db \ 2002 \ Conterno Grande x Liberty Life \ B: Weißing,Herbert \ O: Distel,Pia-Luise
 
Pia-Luise Distel
RFV Büdingen u.U.e.V.


prize money1.000,00 EUR
judgesDick Nijhof (NED)
Alfred Boll (SUI)
Hans Wallmeier (GER)