no. 35 Reitpferdeprüfung - 3 year old stallions

Prize of Herbert Kruse, Hamburg

begin: 08.08.2013 14:00
competitors: 14

# no horse rider
1. Gruppe
1. 1067 PAV Szenario
S \ Hann \ FkaSc \ 2010 \ Argelith Stakkato x Calypso 42 \ B: Heitzmann, Insa \ O: Heemsoth, Gabriele
 
Greta Heemsoth
RV Aller-Weser
2. 1068 Royal Cosmo
S \ Hann \ R \ 2010 \ Royal Classic 9 x De Niro 6 \ B: Tietje, Dr. Stefan \ O: Tietje, Jona
 
Fabian Janda
RFV St. Georg Burgdorf e.V.
3. 799 Sa Coeur B
S \ Hann \ F \ 2010 \ Sarkozy x Weltmeyer \ B: Blaser,Franz \ O: Blaser,Franz
 
Ines Knoll
RFV Ostrach
2. Gruppe
4. 812 Sanciscus
S \ Hann \ B \ 2010 \ Sancisco x De Niro \ B: Gerner,Uwe \ O: Gerner,Uwe
 
Mette Samuli
RFV Echem-Scharnebeck
5. 1064 Sir Winston Churchill 4
S \ Hann \ F \ 2010 \ Tailormade Sarkozy x Wolkenstein 6 \ B: Brunkhorst, Johann-Klaus \ O: Brunkhorst, Johann-Klaus
 
Rebecca Nübel
RV Harsefeld u.Umg.
6. 866 Smirnoff 5
S \ Hann \ B \ 2010 \ Sir Donnerhall I x Florencio I \ B: Groenewold,Eggerk \ O: Hof Rosenthal/ZG Sahlmann u.Schmitz
 
Anna-Maria Köpke
Pferdezucht- u. RV Luhmühlen e.V.
3. Gruppe
7. 930 Vancouver L
S \ Hann \ Db \ 2010 \ Vivaldi x Weltmeyer \ B: Reesink Pferde GmbH,, \ O: Ligges,Kai
 
Monika Schnepper
RFV v. Nagel Herbern e. V.
8. 981 Coal Diamond
S \ Hann \ Db \ 2010 \ Christ 3 x Blue Horse Don Schufro \ B: Hollmann, Hans-Jürgen \ O: Gestüt Sprehe GmbH
 
Jessica Lynn Andersson
RV Aller-Weser
9. 353 Dark-Juwel
S \ Hann \ Schwb \ 2010 \ Dancier x Stedinger \ B: Degenhardt,Jens \ O: Schwengel,Heidi
 
Sandra Frieling
RV Aller-Weser
4. Gruppe
10. 983 Don Nobilis
S \ Hann \ Schwb \ 2010 \ De Niro 6 x Hohenstein 4 \ B: Lynen, Hedy \ O: Lynen, Hedy
 
Frank Mohr
RFV Soest-Bad Sassendorf e. V.
11. 453 Fabregas 7
S \ Hann \ F \ 2010 \ Fiorano x De Niro \ B: Grotefendt,Heinrich \ O: ZG Seefeld u.Müller,
 
Carsten Müller
RFV Schneeren e.V.
12. 502 Forever Fantastic
S \ Hann \ B \ 2010 \ Floriscount x Fürst Heinrich \ B: Vietor,Helmuth \ O: Weichel-Kirsch,Ursula
 
Anna-Sophie Fiebelkorn
RV Aller-Weser
5. Gruppe
13. 362 De Valier
S \ Hann \ R \ 2010 \ Desperados x Weltmeyer \ B: Pistner,Constantin \ O: Fun-Dressage GbR,
 
Isabel Bache
RV Kirchwalsede u.U. e.V.
14. 521 Fürst Kranenkamp
S \ Hann \ R \ 2010 \ Fürst Romancier x De Niro \ B: Vlyten,Holger van \ O: Dassler,Ulrike
 
Raphael Thomas
RV Kirchwalsede u.U. e.V.


prize money150,00 EUR
judgesHans-Jürgen Armbrust
Klaus Storbeck
Hermann-Jürgen Rump