Prize of Fa. Getränke Ahlers, Achim

no. 30 Int. jumping competition in two phases (1.40 m)
CSIAmA - FEI Art. 274.5.5
SML Tour - Large

begin 09.08.2014 09:16

# no horse rider phase 1
penalties
phase 2
penalties

time
1. 857 Daphnee 2
M \ Z.Rpf \ F \ 1999 \ Darco x \ B: Blomme, Paul \ O: Blotz, Eva Maria
 
GER
Tobias Blotz
RV Montabaur-Horressen e.V.
375,00 EUR 0.000.0029.91
2. 2 Adagio 94
G \ Westf \ B \ 2003 \ Arpeggio x Polany \ B: Wittkamp,Hermann \ O: Thomas,Angela,Thomas,Ludger
 
GER
Christina Thomas
RV Oldenburger Muensterland e.V
300,00 EUR 0.000.0030.07
3. 1021 Siempre Salsa
M \ Hann \ B \ 2004 \ Stolzenberg x Sacramento Son \ B: Probst, Isa \ O: Ernst, Jürgen
 
GER
Nicole Ernst
RV Aller-Weser
225,00 EUR 0.000.0030.59
4. 630 Quelle Dame de Revel
M \ Holst \ B \ 2003 \ Quidam de Revel x Landgraf I \ B: Jansen,Franz-Josef \ O: Zand,Darius
 
GER
Darius Zand
RV Hardenberg e. V.
150,00 EUR 0.000.0032.77
5. 645 Quintino B
G \ Holst \ Db \ 2002 \ Quebec x Concerto II \ B: ZG Volker u.Simone Bremermann, \ O: Bremermann,Gertrud
 
GER
Tobias Bremermann
RC Bremen-Hanse e.V.
105,00 EUR 0.000.0033.30
6. 1038 Conception 2
G \ Holst \ Db \ 2000 \ x \ B: Hein, Claus-Albert \ O: Stall Moorhof
 
GER
Svenja Herz
RFV Stall Moorhof
83,00 EUR 0.000.0034.14
7. 1037 Alicia SN
M \ S.Wbl \ B \ 2004 \ x \ B: Jonasson, Birgitta \ O: Stall Moorhof
 
GER
Svenja Herz
RFV Stall Moorhof
60,00 EUR 0.000.0034.55
8. 203 Clueless P
M \ Hann \ Db \ 2006 \ Contendro I x Landsdown \ B: Papen,Werner \ O: Brockmann,Nicole
 
GER
Elisa Brockmann
PSG Schweizer Hof e.V.
45,00 EUR 0.000.0034.96
9. 118 Carlinos 2
G \ Holst \ B \ 2005 \ Caretino x Heraldik xx \ B: Lienau,Otto \ O: Lienau,Otto
 
GER
Jan-Philipp Feindt
RFV Neuenfelde e.V.
45,00 EUR 0.000.0035.54
10. 256 Curtis B
G \ Holst \ Db \ 2002 \ Canturo x Carthago \ B: Bremermann,Volker \ O: Bremermann,Volker
 
GER
Tobias Bremermann
RC Bremen-Hanse e.V.
38,00 EUR 0.000.0036.43
11. 924 Calantus 4
G \ Holst \ SCH \ 2004 \ Calato x Cantus \ B: \ O: Can Guney,Selim
 
TUR
Selim Can Guney
38,00 EUR 0.000.0038.44
12. 1009 Gladiator S
G \ Hann \ F \ 2005 \ Graf Top x Zaandam \ B: Schlichte,Ulrich \ O: Schlichte,Ulrich
 
HKG
Lennard Chiang
38,00 EUR 0.000.0038.46
total = 1.502,00 EUR
not placed
13. 948 Patchwork 5
G \ Westf \ B \ 2005 \ Pay x Rebel Z I \ B: Rüter, Heinrich \ O: Kreher, Andreas
 
GER
Alina Kreher
RFV v.Lützow Herford e. V.
0.000.0041.84
14. 940 Tilghman
G \ KWPN \ B \ 2004 \ Heartbreaker x Amantus \ B: \ O: Horatio St. Ventures LLC
 
CHI
Gabriela Reutter
4.00 38.97
15. 858 Random Harvest 2
G \ Hann \ F \ 2004 \ Raphael x \ B: Mahler, Peter \ O: Blotz, Willi
 
GER
Tobias Blotz
RV Montabaur-Horressen e.V.
4.00 41.65
16. 129 Casanova 395
G \ Holst \ Schi \ 2005 \ Calato x Calando I \ B: König,Jürgen \ O: Kuhlemann,Uwe
 
GER
Jan-Philipp Feindt
RFV Neuenfelde e.V.
8.00 42.29
17. 533 Lexis 8
G \ Old \ B \ 1997 \ Lafitte x Zeus (Nurzeus) \ B: Wendeln,Paul \ O: Tittmann,Jennifer
 
GER
Jennifer Tittmann
RV Graf von Schmettow
8.00 46.18
18. 1014 Legata
M \ Hann \ F \ 1993 \ Legat x Grossfuerst \ B: Nordbeck, Bernhard \ O: Schlichte-Heidenreich, Petra
 
HKG
Oi Man Leung
12.00 44.52


prize money1.502,00 EUR
judgesMonika Elmer (SUI)
Joachim Geilfus (GER)
Carsten Rotermund (GER)