begin 28.10.2015 11:30

# no horse rider trot
walk
canter
ride-
ability
final
impression
score
1. 322 Sir Skyfall 2
S \ Old \ Db \ 2011 \ Sandro Hit x K2 \ B: Rüter,Manfred \ O: Staff-Reitzenstein,Anna von
 
GER
Frederic Wandres
RSC Osnabruecker Land e.V.
8.08.59.08.08.58.40
2. 266 Rock for Me 3
S \ Westf \ Db \ 2011 \ Rock Forever I x Florencio I \ B: Kuse,Heinz \ O: Dressurpferde Leistungsz.Lodbergen
 
GER
Lukas Fischer
RURV Rastede
8.08.58.57.58.08.10
3. 406 Nymphenburgs Freak
S \ Old \ Df \ 2011 \ Floriscount x Don Frederico \ B: Berkenbusch, Martin \ O: Gestüt Nymphenburg/Helmut Freih.v.F
 
GER
Tessa Frank
TG Bad Zwischenahn
8.57.57.57.58.07.80
4. 363 Wicelli
G \ Dt.Pf \ B \ 2009 \ Widjai x Ragazzo \ B: Osterberg,Sonja \ O: Osterberg,Sonja
 
AUS
Ashlea Day
RUFV Hollage e.V.
7.57.58.07.07.57.50
not placed
5. 400 Andretti 24
S \ Old \ B \ 2011 \ x Rubin Cortes \ B: Schröder, Uwe \ O: Müller, Andreas
 
GER
Anna-Catherine Adam
RV Vechta e.V.
7.07.58.07.07.57.40
5. 405 Friedrich von Nymphenburg
S \ Hann \ Db \ 2011 \ Fürst Nymphenburg I x Raphael \ B: Fuchs, Otto Rudolf \ O: Gestüt Nymphenburg/Helmut Freih.v.F
 
GER
Tessa Frank
TG Bad Zwischenahn
7.57.57.57.07.57.40
7. 368 Wiolteca
M \ Dt.Pf \ Db \ 2009 \ Widjai x Last Liberty \ B: Orth,Hans Josef \ O: Orth,Hans Josef
 
AUS
Ashlea Day
RUFV Hollage e.V.
0.00.00.00.00.07.10
8. 39 Campari WE
M \ DR \ Palom \ 2011 \ Cyrill x Ombre \ B: Schmidt,Werner \ O: Schmidt,Werner
 
GER
Nina zur Lage
RUFV Alfhausen
6.56.57.06.57.06.70
9. 347 Velvet Rose
M \ Old \ F \ 2011 \ Velvet Touch x Quattro B \ B: Hilgefort,Ludger \ O: Köning,Jana,Köning,Pia
 
GER
Jana Köning
Fahr- und RV Wettringen e.V.
6.57.07.06.06.56.60
10. 68 Dante's Dancer
S \ Old \ R \ 2011 \ Dante Weltino x Donnerball \ B: Schrapper,Bernhard \ O: Dressurpferde Leistungsz.Lodbergen
 
GER
Josip Dragic
RUFV Bersenbrueck
0.00.00.00.00.06.50
10. 41 Candy Boy 25
G \ Hann \ F \ 2010 \ Chequille x Concetto \ B: Knigge,Hubert \ O: Hendricks,Felicitas
 
GER
Felicitas Hendricks
RSC Osnabruecker Land e.V.
7.05.07.56.56.56.50


judgesHarry Lorenz
Torleif Siegl