Preis der Firma Levien Druck GmbH

no. 20 Int. jumping competition against the clock (1.25 m)
CSIAmB - FEI Art. 238.2.1
SML Tour - Small

begin: 24.04.2015 18:30
competitors: 20

# no horse rider
1. 497 Sella Ronda 2
M \ Hann \ B \ 2005 \ San Brasil x Calido I \ B: Bräuer,Georg \ O: Distel,Pia-Luise
 
GER
Pia-Luise Distel
RFV Büdingen u.U.e.V.
2. 8 Albasso
G \ Old \ F \ 2005 \ Albatros x Argentinus \ B: Kerber,Josef \ O: Villmann,Manfred
 
GER
Manfred Villmann
RFV Allertal
3. 4 Acoraya
M \ KWPN \ F \ 2005 \ Corland (DK: Corlando) x Sit this one out xx \ B: Boer,B. de \ O: Ratnasingham,Neelen Jonathan
 
MAS
Neelen Jonathan Ratnasingham
4. 929 Quatar 2
G \ Hann \ B \ 2008 \ Quidam de Revel x Grosso Z \ B: Hochmuth,Sigurd \ O: Aladushkina,Julia
 
RUS
Julia Aladushkina
Reit- u. Fahrv. Hagen St. Martinus
5. 653 Calotta 22
M \ DSP \ B \ 2007 \ Con Sherry x Dusold \ B: Horn, Dorothee \ O: Heinrich Eggersmann Futtermittel Gm
 
GER
Friederike Eggersmann
RFV HLG Neustadt e.V.
6. 446 Quintano 21
S \ Holst \ Schi \ 2006 \ Quinar x Calato \ B: Wieloguzow,Regina \ O: Villmann,Manfred
 
GER
Ines Villmann-Doll
RFV Allertal
7. 864 Balou Lover
G \ OS \ SCHI \ 2004 \ Baloubet de Rouet x Cento \ B: Gestüt Lewitz \ O: Lawaetz, Alice
 
SIN
Catherine Chew
RV Oldenburger Münsterland e.V.
8. 369 Lancada 4
M \ Meckl. \ Db \ 2005 \ Lancado x Lacantus \ B: Hackbusch,Thomas \ O: Vieregge,Kathrin
 
GER
Kathrin Vieregge
RFV Großer Weserbogen e.V.
9. 835 Leopold 262
S \ Holst \ B \ 2007 \ Lordanos x \ B: Naeve, Klaus-Detlef \ O: Holtrop, Thomas
 
GER
Thomas Holtrop
RV Ostenhof e.V.
10. 173 Comtessa Piccolina G
M \ Westf \ B \ 2006 \ Cayetano L x Popcorn \ B: Geismann,Antonius \ O: Antoni,Ludger
 
GER
Corinna Müller
RV Menden e.V.
11. 933 Caprice
M \ BWP \ F \ 2002 \ Ewout vd Kleine Roost x Fantastique \ B: Boonen, Henri \ O: Haunhorst, Martin
 
LIB
Mickaella Maaraoui
12. 932 El Marguerite
M \ Hann \ SCHI \ 2006 \ El Bundy I x Picard \ B: ZG Janssen,Siebelt u.Ingo \ O: Janßen,Wilhelm
 
LIB
Glenn Arida
13. 934 Celina 120
M \ Holst \ \ 2002 \ Calgary x Landjunker 2 \ B: Thies Helmut \ O: Goesdonk, Anna
 
LIB
Lea Saad
14. 10 Amadeus 882
G \ n.b. \ B \ 2004 \ x \ B: \ O: Heger,Theresa
 
THA
Samran Korntawat
15. 556 Unitron
G \ SWB \ Db \ 2001 \ C-Indoctro x Emilion \ B: Wiklert,Karin \ O: Stammkötter,Celine
 
GER
Celine Stammkötter
PSV Steinhagen-Brockhagen-Hollen e.
16. 737 Charmeur 404
G \ Westf \ B \ 2007 \ Cornet Fever x \ B: Fockenberg, Heinz \ O: Tsyganova-Bakyr, Daria
 
GER
Jennifer Kleofas
LRV Immenrode e.V
18. 124 Centa Bella
M \ KWPN \ B \ 2007 \ Ovidius x Armstrong \ B: Verhagen,A. \ O: Distel,Pia-Luise
 
GER
Pia-Luise Distel
RFV Büdingen u.U.e.V.
19. 138 Charisma B
M \ Hann \ R \ 2004 \ Conteur x Acord II \ B: Buchholz,Norbert \ O: Keil,Angelika,Woestmann,Mark
 
GER
Manfred Villmann
RFV Allertal
20. 81 Canton 5
S \ Holst \ Schi \ 2004 \ Cassini I x Acord II \ B: Stall Moorhof, \ O: Ratnasingham,Sharmini Christina
 
MAS
Neelen Jonathan Ratnasingham


prize money300,00 EUR
judgesHenrik Arle (FIN)
Joachim Geilfus (GER)
Rogier van Iersel