Prize of PricewaterhouseCoopers AG

no. 22 Int. jumping competition in two phases (1.25 m)
CSIAmB - FEI Art. 274.5.3
SML Tour - Small

begin: 24.04.2016 08:30
competitors: 24

# no horse rider
1. 129 Cracker 23
G \ Württ \ F \ 2007 \ Colman x Contender \ B: ZG Schuster,Klaus u.Edwin \ O: Vöster-Alber,Brigitte
 
GER
Sandra Daniela Alber
RFV Maichingen u.U.
2. 419 GK Lorbas
S \ Holst \ B \ 2003 \ Lerano x Caletto II \ B: Manfred Kummetz/Gestüt Kriseby \ O: Gerdes, Marie
 
GER
Marie Gerdes
RV Schneverdingen
3. 415 Contus M
G \ OS \ B \ 2004 \ Contact Me x \ B: Meyer, Jens-Wilhelm \ O: Holtrop, Thomas
 
GER
Thomas Holtrop
RV Ostenhof e.V.
4. 1021 Coradina 3
G \ Holst \ SCHI \ 2004 \ Corrado I x Capitol I \ B: Bartel,Heinz \ O: Glania,Werner
 
LIB
Mickaella Maaraoui
LIB
5. 103 Cleverboy R
G \ Württ \ B \ 2007 \ Cyrano de Bergerac x Phantom \ B: Rudolph,Adelbert \ O: Wilcke,Niklas Jakob
 
GER
Niklas Jakob Wilcke
RV Essen-Kettwig
6. 632 Chanel 418
M \ Old \ F \ 2003 \ Charon x Lavall I \ B: Schlüsselburg, Horst \ O: Famile Jäger
 
AUT
Brigitte Prömer
AUT
7. 114 Conn Air
G \ Holst \ B \ 2008 \ Cormint x Candillo \ B: Wittmaack-Sievers,Christ. \ O: Poletto,Paola
 
GER
Paola Poletto
Hamburger Sport-Verein e.V.
8. 788 Lumbumbo
G \ Hann \ BAY \ 2008 \ Ludwig von Bayern x Lord Incipit \ B: Schmerglatt, Rainer \ O: Ratnasingham, Sharmini Christina
 
MAS
Sharmini Christina Ratnasingham
MAS
9. 117 Contefina
M \ Hann \ Df \ 2004 \ Consulting x Cheenook \ B: Wigmann,Mike \ O: Räuber,Lisa Maria
 
GER
Lilli Collee
RV Obersulm
10. 111 Comtessa Piccolina G
M \ Westf \ B \ 2006 \ Cayetano L x Popcorn \ B: Geismann,Antonius \ O: Antoni,Ludger
 
GER
Corinna Müller
RV Menden e.V.
11. 507 Quadra Island
M \ Old \ Db \ 2009 \ Quintender x \ B: Hentemann, Heinrich jun. \ O: Reitsportzentrum Damme GmbH&Co KG
 
GER
Stefanie Höcker
Dammer Reit-Club e.V.
12. 934 Toscana 111
M \ Holst \ B \ 2003 \ Caretino x \ B: Thiedemann, Klaus \ O: Razgulyaev, Nikolay
 
GER
Mick Haunhorst
Reit- u. Fahrv. Hagen St. Martinus
13. 434 Cornet Noir
G \ Bay \ B \ 2009 \ Corlensky G I x \ B: Zitzelsberger, Sabine \ O: Höttges, Nadine
 
GER
Gregor Schefczyk
RA München e.V.
14. 421 Cassey 7
M \ OS \ Schi \ 2010 \ Clinton I x \ B: Plantholt, Siegfried \ O: Engemann&Vieregge Sportpf.&Service
 
GER
Kathrin Vieregge
RFV Großer Weserbogen e.V.
15. 528 CoCo Granna
M \ Hann \ B \ 2005 \ Cranach x Grannus \ B: Bahn, Fritz \ O: Boack, Kerstin,Boack, Elisa
 
GER
Elisa Boack
LRV Lübars e.V.
16. 63 Carlsson 76
G \ Holst \ B \ 2009 \ Corrado I x Carpaccio \ B: Jessen,Manfred \ O: Auer,Frank
 
GER
Frank Auer
ZRFV Albachten e.V.
17. 506 Gin Epic
M \ OS \ Db \ 2010 \ Grasco x Converter \ B: ZG Höcker \ O: ZG Höcker
 
GER
Jessica Gleis-Krucso
Dammer Reit-Club e.V.
18. 394 Vincent 167
G \ Old \ B \ 2010 \ Vingino x Corleone \ B: Stoeterij-4-M, \ O: Rijkens,Tjeert,Mihalyi,Adrienn
 
HUN
Adrienn Mihalyi
RFV Eldena e.V.
19. 536 Acoraya
M \ KWPN \ F \ 2005 \ Corland x Sit This One Out \ B: B De Boer \ O: Ratnasingham, Neelan
 
MAS
Neelan Jonathan Ratnasingham
MAS
20. 305 PMS Luigi
G \ Holst \ Schi \ 2006 \ Lux x Carthago \ B: Erni-Suhner,Priska \ O: Vöster-Alber,Brigitte
 
GER
Sandra Daniela Alber
RFV Maichingen u.U.
21. 418 Gorki F
S \ BWP \ Schi \ 2006 \ Cardento x Clinton \ B: Vidts, Dirk de \ O: Gerdes, Marie
 
GER
Marie Gerdes
RV Schneverdingen
22. 414 Leopold 262
S \ Holst \ B \ 2007 \ Lordanos x \ B: Naeve, Klaus-Detlef \ O: Holtrop, Thomas
 
GER
Thomas Holtrop
RV Ostenhof e.V.
23. 1022 Vom Feinsten 7
G \ Hann \ DB \ 2009 \ Valentino x El Bundy \ B: Brandau,Claudia \ O: Glania,Werner
 
LIB
Mickaella Maaraoui
LIB
24. 400 Winnie 298
M \ KWPN \ B \ 2003 \ Quite Easy I x Cantus \ B: Kersten,Pieter \ O: Kersten,Pieter
 
GER
Niklas Jakob Wilcke
RV Essen-Kettwig


prize money1.000,00 EUR
judgesKhalil Ibrahim Murad
Najib Chami
Kerstin Weber