Prize of Firma Peden Bloodstock GmbH

no. 23 Int. jumping competition against the clock (1.35 m)
CSIAmA - FEI Art. 238.2.1
SML Tour - Medium

begin: 22.04.2016 18:31
competitors: 15

# no horse rider
0. 788 Lumbumbo
G \ Hann \ BAY \ 2008 \ Ludwig von Bayern x Lord Incipit \ B: Schmerglatt, Rainer \ O: Ratnasingham, Sharmini Christina
 
MAS
Sharmini Christina Ratnasingham
MAS
0. 414 Leopold 262
S \ Holst \ B \ 2007 \ Lordanos x \ B: Naeve, Klaus-Detlef \ O: Holtrop, Thomas
 
GER
Thomas Holtrop
RV Ostenhof e.V.
0. 536 Acoraya
M \ KWPN \ F \ 2005 \ Corland x Sit This One Out \ B: B De Boer \ O: Ratnasingham, Neelan
 
MAS
Neelan Jonathan Ratnasingham
MAS
1. 904 What Ever
G \ KWPN \ SCHI \ 2003 \ Phin Phin x Le Mexico \ B: J G Venderbosch \ O: Michael Steinbrecher
 
CAN
Verity Stow
CAN
2. 6 Alison By Cartoflex
M \ SBS \ F \ 2006 \ Kashmir van het Schuttershof x Paladin des Ifs \ B: Stoeterij Haelemeershof, \ O: Glantz-Hamann GbR,
 
GER
Linn Hamann
RV Ahrensburg-Ahrensfelde
3. 527 Carlotta L 2
M \ Westf \ Schwb \ 2008 \ Christiano x Acobat II \ B: Lichtenberg, Jennifer \ O: Tebbel, Rene
 
GER
Julia Schacht
RV Osnabrueck e.V.
4. 393 Victory 23
S \ KWPN \ F \ 2002 \ Radiator x Voltaire \ B: Overmars,T.G.M. \ O: Lehner,Carola
 
GER
Dora Burkhardt
RV Zur Mühle Breitenhain e.V.
5. 23 Batida de Coco 32
M \ Westf \ B \ 2004 \ Baloubet du Rouet x Pilot \ B: Schürner Dr.,Axel \ O: Winter-Schulze,Madeleine
 
GER
Victoria von der Leyen
RFV Brelinger Berg
6. 624 Cera Cassiago
S \ Ausl. \ SCH \ 2007 \ Cassini 1 x Cathargo \ B: \ O: Chris Chugg
 
AUS
Gabrielle Kuna
AUS
7. 54 Canoso
S \ Holst \ B \ 2005 \ Catoki x Sir Shostakovich xx \ B: Bartjen,August \ O: Gestüt Sprehe GmbH,
 
GER
Tanja Sprehe
RUFG Falkenberg e.V.
8. 518 Cuffesgrange Qualidam
G \ ISH \ B \ 2009 \ Quality (IRL) x \ B: Sheehan, Eamonn \ O: Schockemöhle, Paul
 
GER
Enno Klaphake
RV Oldenburger Muensterland e.V
9. 773 Laganda 2
M \ OS \ B \ 2003 \ Landgold x Nagano \ B: Gestüt Lewitz \ O: Nielsen, Kartni
 
NZL
Amy Collinson
NZL
10. 776 Lara 41
M \ Ausl. \ F \ 2005 \ Lorenzo B x \ B: Franz Prömer \ O: Brigitte Prömer
 
AUT
Brigitte Prömer
AUT
11. 190 El Marguerite
M \ Hann \ Schi \ 2006 \ El Bundy I x Picard \ B: ZG Janssen,Siebelt u.Ingo \ O: Kleofas,Nico,Kleofas,Jennifer
 
GER
Jennifer Kleofas
LRV Immenrode e.V
12. 976 Kardam 2
S \ BULWblt \ DB \ 2005 \ x \ B: \ O: Lauff, Dr. Rudolf
 
GER
Maja Möltgen
ZRFV Albachten e.V.
13. 74 Casting 3
G \ OS \ \ 2004 \ Cellestial x Calypso II \ B: Sarwatka,Manuel \ O: Fitschen,Jürgen
 
GER
Paola Poletto
Hamburger Sport-Verein e.V.
14. 521 Conwell L
G \ Westf \ Schi \ 2006 \ Cornet Obolensky (ex: Windows x \ B: Laier, Arthur \ O: Unterlandstättner, Sara
 
GER
Stefan Unterlandstättner
Reiten & Fahren Chevalier Genshagen
15. 633 Charlie Boy
G \ KWPN \ B \ 2007 \ DOUGLAS x UNIEK \ B: HENSTRA EN HENSTRA \ O: ANDREE STOW
 
CAN
Verity Stow
CAN


prize money500,00 EUR
judgesKhalil Ibrahim Murad
Joachim Geilfus
Najib Chami