begin: 04.08.2017 13:50
competitors: 33

# no horse rider
1. 781 Quintex 3
G \ Bay \ Db \ 2005 \ Quirin x Guldenburg \ B: Meier,Johann \ O: Fuchs,Stefan,Fuchs,Mary-Ann
 
GER
Mary-Ann Fuchs
RV Mannheim
2. 155 Cashcode
G \ OS \ B \ 2007 \ C-Trenton Z x Concerto II \ B: Krückel,Hubert \ O: Teicher,Dr. Andreas
 
GER
Andreas Teicher Dr.
REITER-VEREIN RUDOW E.V.
3. 419 Dumbledore 85
G \ OS \ R \ 2010 \ Diarado x Carthago \ B: Gestüt Lewitz, \ O: Borbet,Margot
 
GER
Alexandra Marowsky
ZRFV Medebach e. V.
4. 517 For Zero
G \ Z.Rpf \ B \ 2009 \ For Hero x Landfriese I \ B: Dahlmann,Jenni \ O: Dahlmann,Jenni
 
GER
Uwe Kuhlemann
RV Greppin 1990 e.V.
5. 1136 Carneby 6
G \ Holst \ Db \ 2004 \ Clearway x Concerto II \ B: Hagge,Claus-Wilhelm \ O: Atighetschi,Manuela u.Cimmaron
 
GER
Lisa Schill-Huber
RV Ichenheim
6. 478 Fighting Boy 3
S \ Hann \ B \ 2005 \ Fighting Alpha x Escudo I \ B: Wentorf,Karin \ O: Wentorf,Gabriela
 
GER
Gabriela Wentorf
RV Bad Schwartau u.U.
7. 1022 Anakin 4
G \ OS \ F \ 2010 \ Acadius x Edmund Burke xx \ B: Schlichte-Heidenreich, Petra \ O: Schlichte, Petra
 
HKG
Oi Man Leung
8. 427 Emi Bordeau
S \ Grpf.o.R \ Schi \ 2009 \ Henry Jota Crwon x Dagoberto \ B: \ O: Ferro Menendez,Ezequiel Andres
 
GER
Lisa-Marie Mailand
RFV Clenze e.V.
9. 261 Contana 3
M \ OS \ Schi \ 2005 \ Contact Me x Lavallo \ B: ZG Ulrich Ahlmann u.Bettina Thiel, \ O: ZG Ulrich Ahlmann u.Bettina Thiel,
 
GER
Ulrich Ahlmann
RG Gut Neu Nordsee e.V.
10. 1090 Cascan 2
G \ Old \ Schwb \ 2007 \ Contendro I x Calypso II \ B: Beier,Katrin \ O: Ernst,Catharina,Endrulat,Jule Lena
 
GER
Jule Lena Endrulat
RFV Fröhberg
11. 1020 Quidam'S La Pilot
G \ Old \ B \ 2006 \ Quidam's Rubin x La Pilot \ B: Ernst, Paul Dr. \ O: Berger, Gert Dr.
 
HKG
Nathaniel Chan
12. 1027 Canterbury 10
G \ Westf \ B \ 2009 \ Canturano I x Landadel \ B: Woltermann,Heinz \ O: Say,Kumru
 
TUR
Kumru Say
RUFV Cappeln
13. 1049 Fantasio 8
S \ Westf \ B \ 2004 \ FAN Holland (ex Holland) x Argentinus \ B: Jakobs,Johannes \ O: Ulonska,Herbert
 
GER
Herbert Ulonska
Nordd.u.Flottbeker RV
14. 141 Carla 125
M \ Old \ F \ 2006 \ Couleur-Rubin x Landor S \ B: Fleming,Hans-Josef \ O: Albrecht,Saskia,Conredel,Robert
 
GER
Robert Conredel
RUFV Cappeln
15. 1205 High Heels 2
M \ Ung. \ SCH \ 2007 \ Der kleine Lord x Hohenstein II \ B: Agrapari,Hubertus \ O: Tarabichi,Ghaith
 
SYR
Ghaith Tarabichi
16. 290 Crossfire 21
G \ Old \ Db \ 2008 \ Contendro I x Akinos \ B: ZG TTGG, \ O: RS Pferde-u.Vermögensverw. GmbH&Co.
 
GER
Miriam Wieland
RG Kornspringer Köln 1952 e. V.
17. 1040 C'est Lotta
M \ OS \ F \ 2007 \ Clearway x Totoche du Banney \ B: Möller,Michaela \ O: Bendig,Klaus
 
GER
Marie Bendig
PS Granderheide e.V.
18. 218 Christopher Robin
S \ Holst \ B \ 2009 \ Caretino x Contender \ B: Köhncke,Hanno \ O: Thenhausen,Amelie
 
GER
Amelie Thenhausen
RGS am Hainesch e.V.
19. 1195 Cashmere Touch 2
M \ Meckl. \ F \ 2008 \ Carrico x Duros 3471 \ B: Burmeister,Diana \ O: Burmeister,Diana
 
GER
Frederik Geue
RC Hude e.V.
20. 643 Liedy
G \ Bay \ B \ 2005 \ Lord Z x Lord Inci Pit \ B: Gruber,Karl \ O: Mader,Johannes
 
GER
Johannes Mader
Odenwälder RV Erbach e.V.
21. 2 Abahadschi 2
G \ OS \ Schwb \ 2009 \ Arpeggio x Landor S \ B: Kraft,Monika \ O: Ahlers,Marike,Ahlers,Johann-Heinrich
 
GER
Marike Ahlers
RV Holte-Langeln e. V.
22. 1024 Gladiator S
G \ Hann \ F \ 2005 \ Graf Top x Zaandam \ B: Schlichte, Ulrich \ O: Schlichte, Ulrich
 
HKG
Melinda Ma
HKG
23. 241 Cloud CA
G \ Holst \ B \ 2008 \ Artani x Caretino \ B: Albert,Christian \ O: Rambadt,Peter
 
GER
Alexandra Rambadt
RV Rehagen-Hamburg e.V.
24. 594 I Like
G \ BWP \ Schwb \ 2008 \ Winningmood van de Arenberg x Argentinus \ B: de Brabandere,Dirk \ O: Beulshausen-Grewe,Silke
 
GER
Lothar Grewe
RFV Harsum u. Umg. e.V.
25. 194 Champion Cigar
G \ Hann \ Schwb \ 2008 \ Canturo x Concetto \ B: Grube,Friedrich \ O: Döhle,Jochen
 
GER
Cerrin Döhle
Nordd.u.Flottbeker RV
26. 379 Dollar Boy K
G \ Holst \ B \ 2008 \ Dollar Dela Pierre (Tlaloc la x Carpaccio \ B: Keitel,Dr. Hartmut \ O: Fuchs,Mary-Ann,Fuchs,Andrea
 
GER
Mary-Ann Fuchs
RV Mannheim
27. 632 Lejour
G \ DSP \ B \ 2008 \ Lafitte x Dionysos \ B: Glanz,Petra \ O: Teicher,Dr. Andreas
 
GER
Andreas Teicher Dr.
REITER-VEREIN RUDOW E.V.
28. 1150 L'Espoir 13
G \ Z.Rpf \ B \ 2008 \ Lawito x Stakkato \ B: Paul Schockemöhle Pferdehaltung Gmb \ O: Marowsky,Alexandra
 
GER
Alexandra Marowsky
ZRFV Medebach e. V.
29. 214 Chocolat 33
G \ OS \ Db \ 2007 \ Chalan x Kolibri \ B: Albrecht,Rüdiger \ O: Thiele AG,Thiele,Sabine
 
GER
Uwe Kuhlemann
RV Greppin 1990 e.V.
30. 1138 Coco 274
M \ KWPN \ Db \ 2007 \ Oklund x Lupicor \ B: Coolen, \ O: Huber,Georgine
 
GER
Lisa Schill-Huber
RV Ichenheim
31. 29 Bajograf
S \ Pol. \ FkaSc \ 2000 \ Graf Quidam x Prince d'Incoville \ B: \ O: Wentorf,Gabriela
 
GER
Gabriela Wentorf
RV Bad Schwartau u.U.
32. 1023 Indio Girl
M \ Hann \ DB \ 2008 \ Iberio x Ramiro's Son II \ B: Hans-Hermann Foege \ O: Schlichte, Ulrich
 
HKG
Oi Man Leung
33. 295 Cypriana 4
M \ Meckl. \ F \ 2007 \ Cypriano x Grabensprung \ B: Gestüt Ganschow/Inh.F. Mencke, \ O: Mailand,Karen
 
GER
Lisa-Marie Mailand
RFV Clenze e.V.


prize money1.500,00 EUR
judgesKerstin Weber
Karl-Heinz Streng
Peter Schmerling