begin 05.08.2017 07:49

# no horse rider phase 1
penalties
phase 2
penalties

time
1. 379 Dollar Boy K
G \ Holst \ B \ 2008 \ Dollar Dela Pierre (Tlaloc la x Carpaccio \ B: Keitel,Dr. Hartmut \ O: Fuchs,Mary-Ann,Fuchs,Andrea
 
GER
Mary-Ann Fuchs
RV Mannheim
375,00 EUR 0.000.0028.68
2. 1040 C'est Lotta
M \ OS \ F \ 2007 \ Clearway x Totoche du Banney \ B: Möller,Michaela \ O: Bendig,Klaus
 
GER
Marie Bendig
PS Granderheide e.V.
300,00 EUR 0.000.0029.38
3. 29 Bajograf
S \ Pol. \ FkaSc \ 2000 \ Graf Quidam x Prince d'Incoville \ B: \ O: Wentorf,Gabriela
 
GER
Gabriela Wentorf
RV Bad Schwartau u.U.
225,00 EUR 0.000.0031.75
4. 295 Cypriana 4
M \ Meckl. \ F \ 2007 \ Cypriano x Grabensprung \ B: Gestüt Ganschow/Inh.F. Mencke, \ O: Mailand,Karen
 
GER
Lisa-Marie Mailand
RFV Clenze e.V.
150,00 EUR 0.000.0032.31
5. 594 I Like
G \ BWP \ Schwb \ 2008 \ Winningmood van de Arenberg x Argentinus \ B: de Brabandere,Dirk \ O: Beulshausen-Grewe,Silke
 
GER
Lothar Grewe
RFV Harsum u. Umg. e.V.
105,00 EUR 0.000.0033.62
6. 261 Contana 3
M \ OS \ Schi \ 2005 \ Contact Me x Lavallo \ B: ZG Ulrich Ahlmann u.Bettina Thiel, \ O: ZG Ulrich Ahlmann u.Bettina Thiel,
 
GER
Ulrich Ahlmann
RG Gut Neu Nordsee e.V.
83,00 EUR 0.000.0034.18
7. 478 Fighting Boy 3
S \ Hann \ B \ 2005 \ Fighting Alpha x Escudo I \ B: Wentorf,Karin \ O: Wentorf,Gabriela
 
GER
Gabriela Wentorf
RV Bad Schwartau u.U.
60,00 EUR 0.000.0034.91
8. 1150 L'Espoir 13
G \ Z.Rpf \ B \ 2008 \ Lawito x Stakkato \ B: Paul Schockemöhle Pferdehaltung Gmb \ O: Marowsky,Alexandra
 
GER
Alexandra Marowsky
ZRFV Medebach e. V.
45,00 EUR 0.000.0034.99
9. 194 Champion Cigar
G \ Hann \ Schwb \ 2008 \ Canturo x Concetto \ B: Grube,Friedrich \ O: Döhle,Jochen
 
GER
Cerrin Döhle
Nordd.u.Flottbeker RV
45,00 EUR 0.000.0035.80
10. 1090 Cascan 2
G \ Old \ Schwb \ 2007 \ Contendro I x Calypso II \ B: Beier,Katrin \ O: Ernst,Catharina,Endrulat,Jule Lena
 
GER
Jule Lena Endrulat
RFV Fröhberg
38,00 EUR 0.000.0036.25
11. 1136 Carneby 6
G \ Holst \ Db \ 2004 \ Clearway x Concerto II \ B: Hagge,Claus-Wilhelm \ O: Atighetschi,Manuela u.Cimmaron
 
GER
Lisa Schill-Huber
RV Ichenheim
38,00 EUR 0.004.0030.19
12. 1138 Coco 274
M \ KWPN \ Db \ 2007 \ Oklund x Lupicor \ B: Coolen, \ O: Huber,Georgine
 
GER
Lisa Schill-Huber
RV Ichenheim
38,00 EUR 0.008.0032.77
total = 1.502,00 EUR
not placed
13. 218 Christopher Robin
S \ Holst \ B \ 2009 \ Caretino x Contender \ B: Köhncke,Hanno \ O: Thenhausen,Amelie
 
GER
Amelie Thenhausen
RGS am Hainesch e.V.
0.0014.0048.71
14. 427 Emi Bordeau
S \ Grpf.o.R \ Schi \ 2009 \ Henry Jota Crwon x Dagoberto \ B: \ O: Ferro Menendez,Ezequiel Andres
 
GER
Lisa-Marie Mailand
RFV Clenze e.V.
4.00 44.56
15. 643 Liedy
G \ Bay \ B \ 2005 \ Lord Z x Lord Inci Pit \ B: Gruber,Karl \ O: Mader,Johannes
 
GER
Johannes Mader
Odenwälder RV Erbach e.V.
4.00 45.26
16. 626 Lasall 53
G \ Holst \ Schi \ 2008 \ Landos x Coriano \ B: Schneider,Astrid \ O: Kuhlemann,Herbert
 
GER
Uwe Kuhlemann
RV Greppin 1990 e.V.
4.00 46.77
17. 517 For Zero
G \ Z.Rpf \ B \ 2009 \ For Hero x Landfriese I \ B: Dahlmann,Jenni \ O: Dahlmann,Jenni
 
GER
Uwe Kuhlemann
RV Greppin 1990 e.V.
4.00 48.84
18. 1027 Canterbury 10
G \ Westf \ B \ 2009 \ Canturano I x Landadel \ B: Woltermann,Heinz \ O: Say,Kumru
 
TUR
Kumru Say
RUFV Cappeln
4.00 49.93
19. 1195 Cashmere Touch 2
M \ Meckl. \ F \ 2008 \ Carrico x Duros 3471 \ B: Burmeister,Diana \ O: Burmeister,Diana
 
GER
Frederik Geue
RC Hude e.V.
8.00 46.53
20. 155 Cashcode
G \ OS \ B \ 2007 \ C-Trenton Z x Concerto II \ B: Krückel,Hubert \ O: Teicher,Dr. Andreas
 
GER
Andreas Teicher Dr.
REITER-VEREIN RUDOW E.V.
8.00 48.43
21. 1208 Tam Tam de Bacon
G \ SF \ SCH \ 2007 \ Mr. Blue x Fougueux \ B: \ O: Subasi,Tara
 
TUR
Tara Subasi
8.00 50.66
22. 245 Cocola B
G \ Old \ Db \ 2009 \ Codec x Contender \ B: Brüggehagen,Alfons \ O: Sosath,Gerd
 
GER
Marike Ahlers
RV Holte-Langeln e. V.
12.00 44.59
23. 632 Lejour
G \ DSP \ B \ 2008 \ Lafitte x Dionysos \ B: Glanz,Petra \ O: Teicher,Dr. Andreas
 
GER
Andreas Teicher Dr.
REITER-VEREIN RUDOW E.V.
12.00 47.88
24. 1020 Quidam'S La Pilot
G \ Old \ B \ 2006 \ Quidam's Rubin x La Pilot \ B: Ernst, Paul Dr. \ O: Berger, Gert Dr.
 
HKG
Nathaniel Chan
21.00 55.09
el. 141 Carla 125
M \ Old \ F \ 2006 \ Couleur-Rubin x Landor S \ B: Fleming,Hans-Josef \ O: Albrecht,Saskia,Conredel,Robert
 
GER
Robert Conredel
RUFV Cappeln
ret. 2 Abahadschi 2
G \ OS \ Schwb \ 2009 \ Arpeggio x Landor S \ B: Kraft,Monika \ O: Ahlers,Marike,Ahlers,Johann-Heinrich
 
GER
Marike Ahlers
RV Holte-Langeln e. V.


prize money1.502,00 EUR
judgesMonika Elmer
Kerstin Weber
Peter Schmerling