CSIV B - Small Tour (1,10m)

no. 8 Jumping Competition acc. to penalties and time

begin: 29.06.2018 08:45
competitors: 38

# no horse rider
1. 14 Cheyenne 1001
M \ Old \ B \ 2006 \ Capo Cassione x Amani \ B: Gut Darß HDS GmbH & Co.KG, \ O: Ilg,Robert
 
GER
Robert Ilg
PSG Gärtringen e.V.
2. 2 Annabell 485
M \ Holst \ B \ 2008 \ Colman x Calando I \ B: Hellmann,Klaus \ O: Hellmann,Klaus
 
GER
Klaus Hellmann
RSG Eschede
3. 49 Naomi 382
M \ Westf \ B \ 2008 \ Numero Uno x Calato \ B: Ahlmann,Georg \ O: Ihrig,Andreas
 
GER
Meike Ihrig
RSG Mottenkaul
4. 157 Kaktusz
G \ \ Grey \ 2008 \ CAVALIER x ZADOK \ B: Mészáros Melinda, HUN \ O: Els LEFEVER
 
BEL
Gino Vankemmel
BEL
5. 170 Neva Grace
M \ CH \ Bay \ 2010 \ DIARADO x CONCORDE \ B: Willi Schmid \ O: Christina HOLZHERR, Stefan HOLZHERR
 
SUI
Yasmin Wüest
SUI
6. 96 Bonus Du Plessis
G \ SF \ Bay \ 2011 \ ORIENT EXPRESS x PALADIN DES IFS \ B: Andre CHENU 14270 LE MESNIL MAUGER \ O: Monsieur ANDRE CHENU
 
FRA
Alain Sausse
FRA
7. 12 Charly 1562
G \ Hann \ BkaSc \ 2009 \ Cassus x Prestige Pilot \ B: Gahde,Hinrich \ O: Engelke,Bernward
 
GER
Bernward Engelke
RFV Harsum u. Umg. e.V.
8. 159 Kolorado Springs Z
S \ ZANG \ Chest \ 2010 \ KALASKA DE SEMILLY x CARTHAGO Z \ B: C. de Beule \ O: Kevic Setalvad
 
FRA
Jean Francois Keith
FRA
9. 26 Dejavu 28
M \ OS \ B \ 2007 \ Stalypso x Power Prince \ B: Lucas,Lutz \ O: Sanders,Theo
 
GER
Theo Sanders
ZRFV Wickrath und Umgebung 1924
10. 192 Sharpman
G \ SF \ Other \ 2006 \ KANNAN x FRANC RYK \ B: MME ALIETTE FORIEN, NONANT LE PIN ( \ O: Mme Patricia DURAND et M. Pascal DU
 
FRA
Pascal Durand
FRA
11. 29 Fantastic Fleur
M \ Hann \ B \ 2009 \ For Edition I x Carry \ B: Kurz,Harwig \ O: Kurz,Harwig
 
GER
Harwig Kurz
RV Wallau u.Um. e.V.
12. 123 Darina V
M \ HOLST \ Bay \ 2011 \ CARDENIO 2 x COROFINO II \ B: BRAUNERT BRITTA \ O: Fuchs August
 
SUI
August Fuchs
SUI
13. 62 Viola XX 5
M \ Holst \ B \ 2005 \ Carinjo x Alcatraz \ B: Wulf,Edeltraut \ O: Grzybowski,Horst
 
GER
Andrea Titel
Probsteier RV e.V. Schönberg
14. 17 Chilli Pep
M \ Holst \ B \ 2004 \ Contender x Lord \ B: Harjes,Wolfgang \ O: Miß,Stefan
 
GER
Heike Peters
RFV Xanten
15. 63 Zissy 3
M \ Holst \ Schi \ 2007 \ Calido I x Calato \ B: Reitstall Büchsenschinken, \ O: Bescht,Susann-Babett
 
GER
Susann-Babett Bescht
RSG Uelzener Land e. V.
16. 16 Chikka 2
M \ Westf \ B \ 2003 \ Caretello B x Liostro \ B: Snoek,Egbert \ O: BG Schnell u.Brückmann,
 
GER
Heinz-Ottmar Domeier
Duderstädter Rcl. 78 e.V.
17. 80 Apollon St Lois
G \ SF \ Bay \ 2010 \ L&aposARC DE TRIOMPHE*BOIS MAR x QUIDAM DE REVEL \ B: \ O: S.A.R.L. URANIE
 
FRA
Christophe Legue
FRA
18. 65 Chatham S
G \ Holst \ Schi \ 2009 \ Contender x Carthago \ B: Schnabel,Rita \ O: Villmann,Manfred
 
GER
Manfred Villmann
RFV Allertal
19. 46 Licara 2
M \ Holst \ B \ 2004 \ Limbus x Capitol I \ B: Matz,Jochen \ O: Schaller,Dr. Arend
 
GER
Arend Schaller Dr.
RG St.Hubertus Raisdorf
20. 151 Hippolyt E
G \ BWP \ Bay \ 2007 \ V. CALVADOS x V. KIMBALL \ B: STAL EERSELINGEN \ O: Weisser Evelyn
 
SUI
Evelyn Weisser
SUI
21. 31 Fighting Felix 2
G \ Hann \ B \ 2005 \ For Edition I x Espri \ B: Nancken,Carsten \ O: Speetzen,Jürgen
 
GER
Jürgen Speetzen
TRSG Martinshof e.V
22. 190 Saphir Kerael
G \ SF \ Chest \ 2006 \ JAGUAR MAIL x ROSIRE \ B: Thierry LE GAC 29241 LOCQUIREC (FRA \ O: Philippe LOXQ
 
FRA
Philippe Loxq
FRA
23. 134 Ecorado
G \ KWPN \ Bay \ 2009 \ SINGAPORE x AHORN \ B: A. BAVELAAR, PUTTEN (NED) \ O: Paul Bavelaar
 
NED
Paul Bavelaar
NED
24. 179 Queen Osnard
M \ SF \ Bay \ 2004 \ PEGASE GERBAUX x VENEUR D&aposETENCLIN \ B: \ O: E.A.R.L. CHEVAUX OSNARD
 
SUI
Claudia Schnattinger
SUI
25. 93 Billy Hopefull
M \ \ Bay \ 2010 \ BILLY CONGO x BIG SINK HOPE \ B: \ O: James LOFFET
 
GBR
James Loffet
GBR
26. 194 Sisko Delorme
G \ SF \ Other \ 2006 \ AIRBORNE MONTECILLO x ROSIRE \ B: MME MARIE-LAURE THIRIET, LUNEVILLE \ O: Madame Simone GOBERVILLE
 
FRA
Simone Goberville
FRA
27. 174 Pik Classica
M \ CH \ Bay \ 2002 \ PIK LABIONICS x \ B: Hartmann Markus \ O: Wolf Manuela
 
SUI
Beat Wolf
SUI
28. 91 Bemol Subito
G \ SF \ Other \ 2011 \ QUITE EASY x NARCOS II \ B: \ O: Jean-Michel LANG
 
FRA
Jean Michel Lang
FRA
29. 33 Henry Jota Germano
G \ Arg. \ F \ 2004 \ Tyruso H x Henry Jota Carapalida \ B: \ O: Schulze,Bernd
 
GER
Karin Schulze
RV Suhlendorf u.U.
30. 223 Duke's Zuri
M \ OS \ Bay \ 2012 \ DUKE OF HEARTS XX x ZAPATEADO \ B: Focken, Friedrich Emanuel \ O: Lothar PFLÜGER
 
SUI
Erwin Känel
SUI
31. 7 Call me Lolle
M \ Westf \ Schi \ 2011 \ Christiano x Cordalme Z \ B: Bauhaus,Johannes \ O: Vila-Kues,Karina
 
GER
Ralf Blanke
RFV Munzel
32. 11 Charlie Pilar
G \ OS \ B \ 2009 \ Contagio x Northjet xx \ B: Driemert,Peter \ O: Eberhardt,Diana
 
GER
Diana Eberhardt
PSG Schweizer Hof e.V.
33. 92 Ben De Ten
G \ SF \ Bay \ 2011 \ CYRANO DE BERGERAC x TARZAN MOUSSURE \ B: \ O: Philippe POMAR
 
FRA
Philippe Pomar
FRA
34. 8 Carlotta 102
M \ Holst \ Schi \ 2003 \ Calato x Cantus \ B: Hirrle,Heinz-Ingo \ O: Neubauer,Meike
 
GER
Meike Neubauer
RSG Uelzener Land e. V.
35. 128 Dm S Undercover
G \ DWB \ Bay \ 2008 \ ULRICH Z x CASIR ASK \ B: DINA GASBJERG MARVITS, HELSINGE (DE \ O: Rub Michael
 
SUI
Michael Rub
SUI
36. 19 Clooney S
S \ Old \ B \ 2007 \ Charming Boy x Landadel \ B: Sander,Dr. Thomas \ O: Ilg,Robert
 
GER
Robert Ilg
PSG Gärtringen e.V.
37. 39 Lake Placid 31
G \ ISH \ F \ 2003 \ Cruising x Ballinvella xx \ B: Naughton,Padraig \ O: Hellmann,Klaus
 
GER
Klaus Hellmann
RSG Eschede
38. 56 Rasputin MK
G \ Rhld \ B \ 2006 \ Rocket Star x Wanderer \ B: Ihrig,Meike \ O: Ihrig,Meike
 
GER
Meike Ihrig
RSG Mottenkaul


judgesAlfred Boll
Inga Holdt-Mencke
Stephanie Müller