no. 5 International Small Tour
Jumping Competition in Two Phases
FEI Art. 274.5.6 - 1.10 m

begin 17.03.2018 10:00

# no horse rider phase 1
penalties
phase 2
penalties
Summe
time
1. 89 C Zena
M \ SBS \ Bay \ 2008 \ ZENTO x LANDWIND \ B: M. LUC DELLENBACH 99 (FRA) \ O: Mme Elisabeth HENNEQUIN
 
FRA
Andre Jactel
FRA
0.000.000.0024.05
2. 143 Strictly Fernhill
G \ SWB \ Bay \ 2010 \ CHICAGO CITY (EX. CHICAGO Z) x CALINO \ B: Niclas Swerre och Grevlundagården A \ O: Dan Hambrick
 
IRL
Carol Gee
IRL
0.000.000.0024.71
3. 34 Cortini
G \ Württ \ B \ 2008 \ Colorit x Landadel \ B: Isaak,Klaus \ O: Isaak,Klaus
 
GER
Ernst Ballenberger
RFV Öhringen
0.000.000.0027.05
4. 98 Darina V
M \ HOLST \ Bay \ 2011 \ CARDENIO 2 x COROFINO II \ B: BRAUNERT BRITTA \ O: Fuchs August
 
SUI
August Fuchs
SUI
0.000.000.0030.55
5. 28 Clooney S
S \ Old \ B \ 2007 \ Charming Boy x Landadel \ B: Sander,Dr. Thomas \ O: Ilg,Robert
 
GER
Robert Ilg
PSG Gärtringen e.V.
0.000.000.0031.05
6. 25 Chilli Pep
M \ Holst \ B \ 2004 \ Contender x Lord \ B: Harjes,Wolfgang \ O: Miß,Stefan
 
GER
Heike Peters
RFV Xanten
0.000.000.0032.77
7. 22 Chatham S
G \ Holst \ Schi \ 2009 \ Contender x Carthago \ B: Schnabel,Rita \ O: Villmann,Manfred
 
GER
Manfred Villmann
RFV Allertal
0.000.000.0033.39
8. 16 Caruso 585
G \ Meckl. \ Schi \ 2012 \ Conthargos x Corofino I \ B: ZG Radant, Wilhelm u.Roberto, \ O: ZG Radant, Wilhelm u.Roberto,
 
GER
Roberto Radant
PSV Boizetal Schwartow e. V.
0.000.000.0036.68
9. 83 Apollon St Lois
G \ SF \ Bay \ 2010 \ L&aposARC DE TRIOMPHE*BOIS MAR x QUIDAM DE REVEL \ B: \ O: S.A.R.L. URANIE
 
FRA
Christophe Legue
FRA
0.001.001.0037.43
10. 21 Charly 1562
G \ Hann \ BkaSc \ 2009 \ Cassus x Prestige Pilot \ B: Gahde,Hinrich \ O: Engelke,Bernward
 
GER
Bernward Engelke
RFV Harsum u. Umg. e.V.
0.004.004.0029.22
not placed
11. 54 Leopold 262
S \ Holst \ B \ 2007 \ Lordanos x Contender \ B: Naeve,Klaus-Detlef \ O: Holtrop,Thomas
 
GER
Thomas Holtrop
RV Osterwick e.V.
0.004.004.0029.59
12. 40 Empire 202
G \ KWPN \ Db \ 2009 \ Sam R x Calato \ B: Bosch van Asselt,L. \ O: Nispel,Dr. Kai-Uwe,Nispel,Noa-Marie
 
SUI
Hans Bürgisser
SUI
0.004.004.0030.00
13. 137 Roncevaux De Beaujour
G \ SF \ Chest \ 2005 \ ELAN DE LA COUR x ROCK DES CHAMPS \ B: M. DIDIER SOUDEE,MME ANNE-MARIE SOU \ O: M. Pascal DURAND et Mme Patricia DU
 
FRA
Pascal Durand
FRA
4.000.004.0031.03
14. 30 Comtessa M
M \ Westf \ Db \ 2005 \ Catoki x Grossadmiral \ B: ZG Meyer,Doris u.Markus \ O: Meyer,Markus
 
GER
Theo Sanders
ZRFV Wickrath und Umgebung 1924
0.004.004.0031.79
15. 68 Rasputin MK
G \ Rhld \ B \ 2006 \ Rocket Star x Wanderer \ B: Ihrig,Meike \ O: Ihrig,Meike
 
GER
Meike Ihrig
RSG Mottenkaul
4.000.004.0032.50
16. 58 Naomi 382
M \ Westf \ B \ 2008 \ Numero Uno x Calato \ B: Ahlmann,Georg \ O: Ihrig,Andreas
 
GER
Meike Ihrig
RSG Mottenkaul
4.000.004.0033.61
17. 5 Artus 352
G \ Württ \ B \ 2010 \ Arioso du Theillet x Rheinsberg \ B: Kast,Klemens \ O: Kast,Klemens
 
GER
Klemens Kast
RFV Buchen
0.004.004.0035.13
18. 162 Valencia M
M \ Hann \ Schi \ 2011 \ Vulkano x Askanier \ B: Mohrfeld,Erich \ O: Maubach,Marianne
 
GER
Meike Ihrig
RSG Mottenkaul
4.000.004.0035.45
19. 160 Dyta - S
M \ KWPN \ Schi \ 2008 \ Cardento x No Ski xx \ B: van Santvoort,F. \ O: Leipold,Ulrike
 
GER
Ulrike Leipold
RSG Mottenkaul
0.004.004.0035.67
20. 100 Daytona Du Toultia
G \ SBS \ Bay \ 2009 \ COPIN VD BROY x EROS PLATIERE \ B: Fabien Schreiber \ O: Monique DELMAS
 
FRA
Monique Delmas
FRA
5.000.005.0036.37
21. 13 Call me Lolle
M \ Westf \ Schi \ 2011 \ Christiano x Cordalme Z \ B: Bauhaus,Johannes \ O: Vila-Kues,Karina
 
GER
Ralf Blanke
RFV Munzel
1.004.005.0036.57
22. 87 Bonus Du Plessis
G \ SF \ Bay \ 2011 \ ORIENT EXPRESS x PALADIN DES IFS \ B: Andre CHENU 14270 LE MESNIL MAUGER \ O: Monsieur ANDRE CHENU
 
FRA
Alain Sausse
FRA
4.001.005.0037.72
23. 49 Lake Placid 31
G \ ISH \ F \ 2003 \ Cruising x Ballinvella xx \ B: Naughton,Padraig \ O: Hellmann,Klaus
 
GER
Klaus Hellmann
RSG Eschede
4.001.005.0040.65
24. 75 Wynesto B
G \ KWPN \ B \ 2003 \ Tangelo van de Zuuthoeve x Herannus \ B: Buil,J. \ O: Sanders,Franziska
 
GER
Theo Sanders
ZRFV Wickrath und Umgebung 1924
4.004.008.0025.23
25. 32 Contus M
G \ OS \ B \ 2004 \ Contact Me x Silvestre \ B: Meyer,Jens-Wilhelm \ O: Holtrop,Thomas
 
GER
Thomas Holtrop
RV Osterwick e.V.
8.000.008.0034.60
26. 131 Quiproquo Meliniere
G \ SF \ Chest \ 2004 \ EXPERIO x PAPYRUS DE CHIVRE \ B: MME AUDREY MAIRE, LIVAROT (FRA) \ O: Monsieur DANIEL CHARTIER
 
FRA
Daniel Chartier
FRA
11.000.0011.0030.88
el. 122 Pretty Woman Du Ty
M \ SF \ Chest \ 2003 \ GOODTIMES x GALOUBET A \ B: Elevage Du TY 57660 GROSTENQUIN (FR \ O: Michel LORRE
 
FRA
Michel Lorre
FRA
ret. 149 Uno De Paep
G \ KWPN \ Bay \ 2001 \ GINUS x CONTANGO \ B: DE BELIE BLANKAERT \ O: Anita Kerstan- Homborg
 
BEL
Anita Kerstan Homburg
BEL
ret. 161 Santos 809
G \ Hann \ B \ 2008 \ Stenograph x Cash \ B: Wrede,Mathilde \ O: Gestüt Sonnenhof/Joseph Faymonville
 
GER
Ulrike Leipold
RSG Mottenkaul


judgesReinhard Lütke-Harmann
Eckhard Hilker