begin: 03.10.2014 10:45
competitors: 23

# starting time no horse rider
1. 10:45:00 138 Filmstar
G \ Westf \ B \ 1999 \ Ferragamo x Wonneberger \ B: Reibke,Heinz \ O: Tesch,Siegward
 
GER
Sabine Tesch
Gut Sonnenhof e.V.
2. 10:52:30 234 Ratina TH
M \ DWB \ B \ 2003 \ Future Cup x Laurenz \ B: Hansen,Torben \ O: Aallaoui,Salih
 
GER
Katrin Bettenworth
ZRFV Steinhagen-Brockhagen-Hollen e
3. 11:00:00 195 Liberi
G \ Sachs \ B \ 1999 \ Liberator x Ginelli \ B: Ebermann,Ludwig \ O: Höhne,Kim
 
GER
Kim Höhne
RV Iserlohn e.V.
4. 11:07:30 333 Welt Prince
S \ Hann \ B \ 2005 \ Weltregent H x Prince Thatch xx \ B: Wohlers,Manfred \ O: Wohlers,Manfred
 
GER
Hannes Baumgart
RV Aller-Weser
5. 11:15:00 353 Paradieszauber 3
S \ SAnha \ F \ 2000 \ Paradiesvogel x \ B: ZG Schulz u.Mäkelburg \ O: Schulz, Ute
 
GER
Jennifer Houston
RTV Hinterberg e.V.
6. 11:22:30 224 Piz Palue 24
G \ Westf \ Db \ 2003 \ Potsdam x Foxiland xx \ B: Wilder-Kitscha,Berthold \ O: Heimann,Birte
 
GER
Kristina Ankerhold
RFV Roxel e.V.
7. 11:30:00 247 Rock Forever NRW
S \ Westf \ Db \ 2003 \ Rockwell x Landstreicher \ B: ZG Könemann,Maria u.Heinz \ O: Holkenbrink,Beate
 
GER
Sophie Holkenbrink
ZRFV Albachten e.V.
8. 11:37:30 252 Romeo Montague 3
G \ Hann \ B \ 2000 \ Rotspon x Wolkenstein II \ B: Gerdes,Martin \ O: Reitsport GmbH-Reitsportz.Massener
 
GER
Ines Wiese
RFV Massener Heide e.V.
9. 11:45:00 288 Sinfonia Monasteria
M \ Old \ R \ 2005 \ Sandro Hit x Rubinstein I \ B: Münstermann,Elisabeth \ O: Bettin-Schulze-Schleppinghoff,Barba
 
GER
Hiltrud Mormann
RSC Osnabruecker Land e.V.
10. 11:52:30 316 Urban Legend 3
S \ KWPN \ B \ 2001 \ Inspekteur x Landjonker (Fruhling) \ B: Kleve,P. \ O: Walther,Barbara
 
AUT
Sandra Walther
RV Iserlohn e.V.
11. 12:00:00 364 Winston 361
S \ KWPN \ F \ 2003 \ Gribaldi x \ B: \ O: Cromwood Trading Ltd.
 
RUS
Polina Afanasieva
RSC Osnabruecker Land e.V.
12. 12:07:30 20 Black Desert
G \ Hann \ R \ 2004 \ Desert Moon x Hohenstein \ B: Hosp,Hans \ O: Tesch,Siegward
 
GER
Arnd Erben
RV Iserlohn e.V.
ca. 15:00 Minuten Pause
13. 12:30:00 374 Signo Dos Pinhais
S \ Lusit \ SCH \ 1998 \ x \ B: \ O:
 
BRA
Joao Victor Oliva
14. 12:37:30 5 Atlantis 195
G \ KWPN \ F \ 2005 \ Gribaldi x Animo \ B: Harthoorn,C. \ O: Hof Kasselmann GmbH & Co.KG,
 
GER
Alina Röhricht
Gut Hohenkamp TurnierSC e.V.
15. 12:45:00 22 Bodega W
M \ Old \ B \ 2006 \ Breitling W x Fabriano \ B: ZG Wittig/Tiemann, \ O: Wittig,Wolfram
 
GER
Wolfram Wittig
RFV v.Lützow Herford e.V.
16. 12:52:30 36 Chubbs
G \ Old \ B \ 2004 \ Chico's Boy x Cordeur \ B: Bruns,Hans-Jürgen \ O: Hof Kasselmann GmbH & Co.KG,
 
GER
Bianca Kasselmann
RSC Osnabruecker Land e.V.
17. 13:00:00 56 Danseur 7
G \ Württ \ F \ 2000 \ Dr.Jackson D x Acatenango xx \ B: Link,Walter \ O: Tesch,Siegward
 
GER
Sabine Tesch
Gut Sonnenhof e.V.
18. 13:07:30 42 Cote d'Azur TSF
M \ Trak. \ B \ 2004 \ Cadeau x Patricius xx \ B: Eisner,Margit \ O: Eisner,Margit
 
GER
Helen Langehanenberg
RV St.Georg Münster e.V.
19. 13:15:00 45 Da Vinci 211
G \ Hann \ B \ 2005 \ Don Crusador x Regazzoni \ B: Pascheberg,Hermann \ O: Westenhöfer Dr.,Wolfgang
 
GER
Wolfgang Westenhöfer Dr.
RFV Hohenhameln u.U. e.V.
20. 13:22:30 95 Don of Darkmoor
S \ Hann \ B \ 2002 \ Don Frederico x Wogenspieler \ B: Hilmer,Eckhard \ O: Plötz Dr.med.,Lothar
 
GER
Lothar Plötz Dr.med.
RV Vogelbeck e.V.
21. 13:30:00 96 Donatella 63
M \ Westf \ Db \ 2005 \ De Kooning x Rubinstein I \ B: Droege,Walter P.J \ O: Droege,Walter P.J
 
GER
Hedda Droege
RSC Osnabruecker Land e.V.
22. 13:37:30 259 Rotwelsch
G \ Hann \ R \ 2001 \ Rotspon x Davignon I \ B: Bösch,Rudolf u.Reinhard \ O: Bolz,Sonja u.Ingetraud
 
GER
Natascha Hülsey
RSG Mottenkaul
23. 13:45:00 132 Fenena 6
M \ Westf \ RSche \ 2002 \ Florestan I x Rossini \ B: Kirchhoff-Röhr,Romi \ O: Kirchhoff-Röhr,Romi
 
GER
Olaf Fetzer
RFV Spelle u. Umgebung e.V.


judgesH: Klaus-Dieter Holtz
C: Dieter Scheermann
M: Ute von Platen