begin: 03.10.2014 16:15
competitors: 13

# starting time no horse rider
1. 16:15:00 189 Landor Son
S \ Old \ F \ 1998 \ Landor S x Pinocchio \ B: Sosath,Gerd \ O: Brülle,Kerstin
 
GER
Nina-Maria Palomäki
RV Rhynern e.V.
2. 16:21:30 268 Sambalina
M \ DSP \ Df \ 2004 \ Samba Hit I x Akzento \ B: ZG Roffeis,Renate u.Ralf-Peter \ O: Aurelia Horse Competence UG&Co.KG,
 
GER
Cathryn Rippelbeck
RSC Osnabruecker Land e.V.
3. 16:28:00 178 High Point 2
G \ Old \ Schwb \ 2008 \ Hotline x Donnerhall \ B: Kasselmann,Ullrich \ O: Chongqin Yefan Intern. Riding Club,
 
GER
Christina Hammann
RSC Osnabruecker Land e.V.
4. 16:34:30 11 Batumi 7
M \ Hann \ Db \ 2006 \ Breitling W x Warkant \ B: ZG Sisson,Dennis u. Helen \ O: Rohde,Dorothea
 
GER
Dorothea Rohde
RV Pr.Ströhen e.V.
5. 16:41:00 378 Bel Ami 72
S \ Hann \ F \ 2006 \ Breitling W x Weltmeyer \ B: Heinrich,Christian \ O: Heinrich,Christian
 
GER
Catherine Meyer
RFV v.Lützow Herford e.V.
6. 16:47:30 379 Chacco 23
G \ Hann \ B \ 2007 \ Chacco Blue x Liberty M \ B: \ O: Lebendig,Jeanny
 
LUX
Mathis Goerens
Club Hippique Beaufort
7. 16:54:00 72 Desiree 520
M \ Hann \ F \ 2002 \ Don Frederico x Weltruhm \ B: Bontemps,Gabriele \ O: Pohlmann,Gabriele
 
GER
Gabriele Pohlmann
Reitclub Gut Keuschhof
ca. 10:00 Minuten Pause
8. 17:10:30 370 Dialog 47
G \ Hann \ Db \ 2007 \ Don Marcello x \ B: Forkert, Paul \ O: Forkert, Jörn
 
POR
Pedro Almeida Pavao
RFV Hechthausen-Basbeck
9. 17:17:00 113 Duty Free 21
G \ Old \ Schwb \ 2007 \ Danone I x Sunny-Boy \ B: Schmidt,Gisela \ O: Hof Kasselmann GmbH & Co.KG,
 
GER
Sina Aringer
RSC Osnabruecker Land e.V.
DSQ:Übermäßige Bestrafung
10. 17:23:30 376 Fiego
G \ Hann \ DKB \ 2005 \ Florencio I x Bolero \ B: \ O:
 
USA
Jennifer Hoffmann
ZRFV Coesfeld/Lette e.V.
11. 17:30:00 172 Hennessy 91
G \ Hann \ F \ 2005 \ His Highness x Londonderry \ B: Jürgens,Klaus \ O: Zulauf,Ute
 
GER
Wolfgang Westenhöfer Dr.
RFV Hohenhameln u.U. e.V.
12. 17:36:30 34 Casper 286
S \ DR \ B \ 2007 \ Charm of Nibelungen x Night-Star I \ B: Schulte-Märter,Hendrik \ O: Schulte-Märter,Hendrik
 
GER
Nina-Maria Palomäki
RV Rhynern e.V.
13. 17:43:00 338 Willi Snoops
S \ Westf \ F \ 2002 \ Wolkenstein II x Weinberg \ B: Volger,Helmut \ O: Brosthaus,Berthold,Brosthaus,Kajal
 
GER
Cathryn Rippelbeck
RSC Osnabruecker Land e.V.


judgesH: Dieter Scheermann
C: Ute von Platen
M: Horst Eulich