begin: 03.10.2014 18:30
competitors: 15

# starting time no horse rider
1. 18:30:00 100 Donna Escapada
M \ Old \ Df \ 2007 \ Don Schufro x Weltmeyer \ B: Sundag,Jan \ O: Sandig,Melanie
 
GER
Melanie Sandig
RV Herzog Wittekind Oberbauerschaft
2. 18:36:30 113 Duty Free 21
G \ Old \ Schwb \ 2007 \ Danone I x Sunny-Boy \ B: Schmidt,Gisela \ O: Hof Kasselmann GmbH & Co.KG,
 
GER
Sina Aringer
RSC Osnabruecker Land e.V.
3. 18:43:00 243 Richambeau
G \ Old \ R \ 2006 \ Rosario x Londonderry \ B: Kleine-Klanker,Stefan \ O: Arroyo,Patricia
 
ESP
Patricia Arroyo
RFV Greven e.V.
4. 18:49:30 126 Fanny Hill 24
M \ Hann \ F \ 2006 \ Florestan I x Bolero \ B: Obermeyer,Andre \ O: ZG Sahlmann u.Schmitz,
 
GER
Tanja Lammers
RUFV Cappeln
5. 18:56:00 189 Landor Son
S \ Old \ F \ 1998 \ Landor S x Pinocchio \ B: Sosath,Gerd \ O: Brülle,Kerstin
 
GER
Nina-Maria Palomäki
RV Rhynern e.V.
6. 19:02:30 268 Sambalina
M \ DSP \ Df \ 2004 \ Samba Hit I x Akzento \ B: ZG Roffeis,Renate u.Ralf-Peter \ O: Aurelia Horse Competence UG&Co.KG,
 
GER
Cathryn Rippelbeck
RSC Osnabruecker Land e.V.
7. 19:09:00 133 Fernstein 2
G \ Westf \ Db \ 1999 \ Ferragamo x Rubinstein I \ B: Focken,Gerd \ O: Ramsbrock,Heinrich
 
GER
David Leßnig
RV Löningen-Böen-Bunnen v.1927 e.V.
8. 19:15:30 143 Flemming 28
G \ Rhld \ F \ 2003 \ Fürst Piccolo x Sugunas xx \ B: Zahn,Jörg \ O: Pruß,Petra,Pruß,Celine
 
GER
Celine Pruß
RV Mettingen e.V.
ca. 10:00 Minuten Pause
9. 19:32:00 356 Herzenswunsch 2
S \ Westf \ Db \ 2005 \ Hohenstein x Ehrentanz I \ B: ZG Schulte-Fischedick, Dr. Rolf u.C \ O: ZG Schulte-Fischedick, Dr. Rolf u.C
 
GER
Rolf Schulte-Fischedick
ZRFV Albachten e.V.
10. 19:38:30 219 Otto's Welthit
G \ Old \ B \ 2003 \ Welt Hit VI x Lord Sinclair I \ B: Hinxlage,Aloys \ O: Leyen Prof.Dr.,Heiko von der
 
GER
Johanna von der Leyen
RFV Brelinger Berg
11. 19:45:00 263 Rubino Royal
G \ Westf \ Db \ 2001 \ Rubin-Royal x Alabaster \ B: Ramsbrock,Heinrich \ O: Tiemeyer,Heinz-Dieter
 
GER
Pauline Tiemeyer
RFV Bochum-Stiepel e.V.
12. 19:51:30 378 Bel Ami 72
S \ Hann \ F \ 2006 \ Breitling W x Weltmeyer \ B: Heinrich,Christian \ O: Heinrich,Christian
 
GER
Catherine Meyer
RFV v.Lützow Herford e.V.
13. 19:58:00 368 Percival 6
G \ Westf \ B \ 2006 \ Praktiker x Domburg \ B: Jeffery, Heike \ O: Jeffery, Heike
 
GER
Nina-Maria Palomäki
RV Rhynern e.V.
14. 20:04:30 338 Willi Snoops
S \ Westf \ F \ 2002 \ Wolkenstein II x Weinberg \ B: Volger,Helmut \ O: Brosthaus,Berthold,Brosthaus,Kajal
 
GER
Cathryn Rippelbeck
RSC Osnabruecker Land e.V.
15. 20:11:00 380 Waronia L
G \ \ \ \ x \ B: \ O:
 
ESP
Patricia Arroyo
RFV Greven e.V.


judgesH: Dieter Scheermann
C: Horst Eulich
M: Klaus-Dieter Holtz