Dressage competiton - team quadrille

begin 18.12.2014 09:40

# no horse rider score
1. 51 / LRFV Fürstenwald - Esther Pavel
1. 310 Winter's Fee
M \ Hess \ Db \ 1998 \ Winter x \ B: Schröder, Heinrich \ O: Aden, Dr. Dagmar
 
GER
Dagmar Aden
RFV Fürstenwald e.V.
9,00 EUR 8.60
69 Chipie 11
M \ Hann \ B \ 2004 \ Competent x Raphael \ B: Drebing,Gustav \ O: Pavel,Peter
 
GER
Viktoria Pavel
RFV Fürstenwald e.V.
9,00 EUR
105 Donna Dacapria B
M \ Hann \ Df \ 2007 \ Dacaprio x Acord II \ B: Bösch,Rudolf u.Reinhard \ O: Schierenberg,Monia
 
GER
Monia Schierenberg
RFV Fürstenwald e.V.
9,00 EUR
174 Lanciette
M \ Hann \ Db \ 2003 \ Lancier x Girond \ B: Erdmann,Monika \ O: Frobel Dr.,Svend,Frobel,Sophia
 
GER
Sophia Frobel
RFV Fürstenwald e.V.
9,00 EUR
8.60
2. 50 / RFV Wolfskehlen - Michaela Feist
2. 82 Con Coeur 2
M \ Dt.Pf \ Db \ 2002 \ Carabas x Wendika \ B: Meinlschmidt,Joachim \ O: Henninger,Christina
 
GER
Denise Henninger
RFV Wolfskehlen
7,00 EUR 7.85
200 Loony Toon
M \ Württ \ B \ 2008 \ Leviathan x Ramalgo Z \ B: Jagsch,Jessica \ O: Jagsch,Jessica
 
GER
Jessica Jagsch
RFV Wolfskehlen
7,00 EUR
250 Rocamadour 3
G \ Hann \ Schwb \ 2005 \ Remy Martin Pur S x Beg xx \ B: ZG Schultheis,Emmi u.Schonschadowsk \ O: Hoquante,Iris
 
GER
Stella Schulz
RFV Wolfskehlen
7,00 EUR
196 Lipstick 8
G \ Old \ B \ 2007 \ Leviathan x Coriolan \ B: Scheu,Diethelm \ O: Schulz,Sophia
 
GER
Caroline-Kim Janz
RFV Wolfskehlen
7,00 EUR
7.85
3. 55 / RV Gut Waitzrodt - Katrin Schuchardt
3. 326 Prince to touch
G \ Hann \ R \ 1998 \ x \ B: Lampe, Eckhard \ O: Höhne, Tobias
 
GER
Janine Höhne
RV Gut Waitzrodt e.V.
6,00 EUR 7.70
149 Herzsprung 5
G \ Trak. \ Db \ 2001 \ Gipsy King x Radom \ B: Hessische Hausstiftung, \ O: Fröhlich,Gerhard
 
GER
Aline Stahn
RV Gut Waitzrodt e.V.
6,00 EUR
323 Trend Junior
G \ Hess \ B \ 1995 \ x \ B: Trümner, Georg \ O: Höhmann, Anke
 
GER
Charline Grassnickel
RV Gut Waitzrodt e.V.
6,00 EUR
328 Hand Painted
G \ ISH \ BSche \ 2006 \ x \ B: Sheehy, Andy \ O: Appe, Florian
 
GER
Theresa Kisselbach
RV Gut Waitzrodt e.V.
6,00 EUR
7.70
4. 52 / RFV Trebur - Alexandra Tebartz
4. 233 Philippo K
G \ Sachs \ F \ 2002 \ Pierot II x Nerv \ B: Sächsisches Hauptgestüt Graditz, \ O: Knoll,Pia
 
GER
Pia Knoll
RFV Trebur e.V.
5,00 EUR 7.40
218 Nantano 36
S \ Holst \ Schwb \ 2005 \ Nekton x Corrado I \ B: Jensen,Hans Peter \ O: Buda,Simone
 
GER
Simone Buda
RFV Trebur e.V.
5,00 EUR
289 White Socks 28
M \ Old \ F \ 2004 \ Weyden x Landfriese II \ B: Rothenberger im Gestüt Erlenhof OHG \ O: Weber-Jöst,Kirsten
 
GER
Kirsten Weber-Jöst
RFV Trebur e.V.
5,00 EUR
140 Glückskeks 2
G \ Bay \ B \ 2006 \ Grafenstolz x Norton L \ B: Dorn,Basil \ O: Deußer,Svenja,Deusser,Thorben
 
GER
Svenja Deußer
RFV Trebur e.V.
5,00 EUR
7.40
5. 53 / RFV Usingen - Clauda Quasnitza
5. 210 Marvellous Simon
S \ Conne \ BSchi \ 2001 \ Grange Surf Sparrow x Smokey Duncan \ B: Kreuzer,Inge \ O: ZG Quasnitza,Claudia u.Lutz
 
GER
Carolin Quasnitza
RFV Usingen e.V.
5,00 EUR 6.50
95 Crystal Sirius
G \ Conne \ Schi \ 2006 \ Marvellous Simon x Bengt \ B: ZG Quasnitza,Claudia u.Lutz \ O: Rupprath,Susanne
 
GER
Susanne Rupprath
RFV Usingen e.V.
5,00 EUR
165 Kentino
G \ DR \ Db \ 2001 \ Kennedy x Valentino \ B: Harbeck,Klaus \ O: Vogt,Carina
 
GER
Carina Vogt
RFV Usingen e.V.
5,00 EUR
156 Imperium 7
G \ Trak. \ Db \ 2002 \ Grand Prix x Anduc \ B: Guthardt-Schmidt,Barbara \ O: Will-Holzhütter,Tanja
 
GER
Tanja Will-Holzhütter
RFV Usingen e.V.
5,00 EUR
6.50
6. 54 / RFV Seligenstadt - Michelle Simon
6. 295 Wörmann
S \ Hann \ Schwb \ 2003 \ Worldly I x Lancier \ B: Hons,Johann \ O: Spinelli-Struve,Claudia
 
GER
Claudia Spinelli-Struve
RFV Seligenstadt
4,00 EUR 6.30
100 D'Amor
S \ KWPN \ Db \ 2008 \ Welt Hit II x Heros (Amor) \ B: Pelgrim,J.A.M. \ O: Hartig,Pamela u. Timo
 
GER
Pamela Hartig
RFV Seligenstadt
4,00 EUR
83 Con Fly
G \ Holst \ B \ 2005 \ Con Air x Locato \ B: Haselmann,Hildegard \ O: Ungethüm,Carina
 
GER
Jenna Klug
RFV Seligenstadt
4,00 EUR
334 Campino
G \ \ \ 2002 \ x \ B: \ O:
 
GER
Michelle Spinelli
RFV Seligenstadt
4,00 EUR
6.30
total = 144,00 EUR


prize money144,00 EUR
judgesFranz Peter Bockholt
Gabriele Sittner