begin 27.07.2014 09:00

# no horse rider phase 1
penalties
phase 2
penalties

time
1. 307 Queentina
M \ OS \ Schi \ 2008 \ Coupe de Coeur x Quidam's Rubin \ B: Gestüt Sprehe GmbH, \ O: Gestüt Sprehe GmbH,
 
GER
Tobias Meyer
RUFG Falkenberg e.V.
625,00 EUR 0.000.0030.78
2. 346 Skelton 4
S \ Westf \ B \ 2008 \ Stalypso x For Keeps \ B: Triebus,Berthold \ O: Gestüt Sprehe GmbH,
 
GER
Jan Sprehe
RUFG Falkenberg e.V.
500,00 EUR 0.000.0031.62
3. 207 Cupertino
S \ Holst \ B \ 2008 \ Contender x Leonce \ B: Rathjen,Hans Peter \ O: Lehrfeld,Susanne
 
GER
Andre Thieme
RV German Horse Pellets e. V.
375,00 EUR 0.000.0032.68
4. 268 Lord Beckham
S \ Rhld \ B \ 2008 \ Lord Weingard x Pessoa \ B: ZG Kasten-Lachowitz, \ O: Gestüt Sprehe GmbH,
 
GER
Denis Nielsen
RUFG Falkenberg e.V.
250,00 EUR 0.000.0034.19
5. 206 Cumberland 6
S \ OS \ B \ 2008 \ Calvaro Z x Landadel \ B: Engfer,Steffen \ O: Gestüt Sprehe GmbH,
 
GER
Josef-Jonas Sprehe
RUFG Falkenberg e.V.
175,00 EUR 0.000.0034.63
6. 401 Afina 6
M \ Holst \ B \ 2008 \ Cormint x Acord II \ B: Schaffranek, Martina \ O: Schaffranek, Martina
 
GER
Laura Jane Hackbarth
RV St. Peter-Ording e.V.
138,00 EUR 0.000.0034.81
7. 485 Dyrlunds Himself
S \ \ BAY \ 2008 \ Heartbeat x Come Back II \ B: \ O: Kasper H. Hansen
 
DEN
Kasper H. Hansen
100,00 EUR 0.000.0036.16
8. 90 Cascada K
M \ Old \ B \ 2008 \ Calido I x Lacros \ B: Kuhrt,Wilhelm \ O: Kuhrt,Wilhelm
 
GER
Philipp Schulze
RuFV von Elmshorn u.Umg. e.V.
75,00 EUR 0.000.0036.97
9. 138 Chewbacca 18
G \ Old \ Df \ 2008 \ Check In x Pablo \ B: Fietz,Holger \ O: Fietz,Holger,Janßen,Matthias
 
GER
Tim Rieskamp-Goedeking
RFV Westerkappeln-Velpe-Lotte e. V.
75,00 EUR 0.004.0030.84
10. 422 Tailormade van de Fruitkorf
S \ BWP \ BAY \ 2008 \ Darco x Feo \ B: Willy Blocken \ O: Tailormade Horses ApS
 
DEN
Sören Pedersen
RFV Holzhausen u.U.e.V.
63,00 EUR 0.004.0030.94
11. 384 Lucy 682
M \ Dt.Sp. \ R \ 2008 \ Con Sherry x Placido \ B: Winter, Harald \ O: Fettchenhauer, Andreas
 
GER
Philipp Makowei
RFV Gadebusch e.V.
63,00 EUR 0.00 0.00
12. 18 Ambra 96
M \ Holst \ B \ 2008 \ Quantum x Candillo \ B: Horns,Erwin \ O: Pohl,Felix
 
GER
Jörg Möller
RFV Lübtheen-Garlitz e.V.
63,00 EUR 4.00 49.03
total = 2.502,00 EUR
not placed
13. 60 Callum
S \ Holst \ Schwb \ 2008 \ Casall x Alcatraz \ B: Thiessen,Hermann \ O: Block,Gabriele
 
GER
Andreas Kreuzer
RTG Silberberghof e. V.
4.00 50.38
14. 208 Curtis 66
S \ Holst \ B \ 2008 \ Corrido x Lordanos \ B: Hartel,Rainer \ O: Cotte,Michael
 
GER
Dirk Klaproth
Sportförderung Löwen Classics e. V.
4.00 50.89
15. 11 Alina 440
M \ Holst \ B \ 2008 \ Nekton x Cassini I \ B: Mohr,Maike \ O: Stall Moorhof,
 
GER
Carsten-Otto Nagel
RFV Stall Moorhof
4.00 51.58
16. 487 Chrysander H
G \ Holsteiner \ GREY \ 2008 \ Cachas x Carano \ B: Helfrich, Gerhard \ O: Helfrich, Amy
 
USA
Bliss Heers
4.00 51.76
17. 515 Quidamus 3
G \ \ \ 2008 \ x \ B: \ O:
 
JPN
Tadahiro Hayashi
4.00 52.79
18. 432 Conux
S \ Holst \ B \ 2008 \ Contendro II x Cassini I \ B: Kühl,Kersten \ O: Stall Tjeert Rijkens,
 
SWE
Jenny Johansson
RuFV von Elmshorn u.Umg. e.V.
4.00 53.33
19. 99 Casqero
G \ Holst \ Schi \ 2008 \ Colbert GTI x Cassini I \ B: Wöckener,Elisabeth \ O: Equo Reitsport GmbH,
 
GER
Markus Renzel
RFV Alt Marl e.V.
5.00 60.27
20. 420 Charmed
M \ \ CHEST \ 2008 \ Catoki x Landor S \ B: \ O: Kasper H. Hansen
 
DEN
Kasper H. Hansen
8.00 48.29
21. 516 Queenice`s Boy
M \ \ B \ 2008 \ Quality x \ B: \ O:
 
GER
Dirk Klaproth
Sportförderung Löwen Classics e. V.
8.00 52.24


prize money2.502,00 EUR
judgesNiels Meincke
Peter-Jürgen Nissen
Bent Schultz