begin 01.08.2014 08:00

# no horse rider penaltiestime
1. 230 Grille 98
M \ DR \ Df \ 2002 \ Montego N x Bossanova \ B: Schulze,Wilhelm \ O: Hünemörder,Lisa
 
GER
Lisa Hünemörder
Mecklenburg-Vorpommern
33,00 EUR 0.0064.78
2. 220 Funke 18
G \ WPBR \ Db \ 2002 \ Valentino x Wester Aikema's Norbert \ B: Wijbenga,A.W. \ O: Maas-Timpert,Johanna
 
GER
Klara Maas-Timpert
Westfalen
27,00 EUR 0.0064.87
3. 316 Monte Negro 21
G \ DR \ Schi \ 2004 \ Nobelboy x Pokal \ B: Riedel,Thomas \ O: Maas-Timpert,Klara
 
GER
Klara Maas-Timpert
Westfalen
23,00 EUR 4.0062.07
4. 361 Ronja 1359
M \ n.b. \ F \ 1994 \ x \ B: \ O: Lesemann,Ivana
 
GER
Ivana Lesemann
Sachsen-Anhalt
20,00 EUR 4.0068.66
5. 334 Penny Lane 318
M \ DR \ Schi \ 2001 \ Notre Marc x Playback \ B: Halfter,Hartmut \ O: Kothe,Kerstin
 
GER
Celine Kothe
Sachsen
8.0075.12
6. 239 Honey 68
S \ DR \ Db \ 2005 \ Honeymoon Star x Agnus Dei \ B: Pohle,Sabine \ O: Range,Thomas
 
GER
Sophia Range
Mecklenburg-Vorpommern
15.7593.72
total = 103,00 EUR
not placed
7. 233 Highlight 145
M \ DR \ B \ 2006 \ Hightower x Nantano \ B: Rieck,Susanne \ O: Hünemörder,Hanna
 
GER
Hanna Hünemörder
Mecklenburg-Vorpommern
22.7589.53
8. 39 Be Magic
G \ DR \ R \ 2004 \ Brillant`s Golden Boy x Boss \ B: Weber,Heinz \ O: Greve,Johann,Greve,Kathrin
 
GER
Hanna Hünemörder
Mecklenburg-Vorpommern
24.75118.11
9. 417 Nora A
M \ DR \ Db \ 2003 \ Nordkap x Legat \ B: Anders, Haiko \ O: Seidel, Mike
 
GER
Colin Hackert
Berlin-Brandenburg
27.00122.64
ret. 320 Mörcy
M \ DR \ Df \ 2008 \ Mentos Junior x Lambada \ B: Lass,Hubertus \ O: Lass,Hubertus
 
GER
Nike Sophie Forler
Mecklenburg-Vorpommern
ret. 313 Mondfee K
M \ PiPo \ RSche \ 2007 \ Munser I x Veritas (Quidam d'Or) AA \ B: Knippelberg,Anke \ O: Knippelberg,Anke
 
GER
Jenny Knippelberg
Mecklenburg-Vorpommern
ret. 246 King 329
G \ Pony o.R \ B \ 2006 \ x \ B: \ O: Klocke,Anne,Klocke,Marco,Lange,Christopher
 
GER
Anne Klocke
Berlin-Brandenburg
ret. 326 Naicy Spicy
M \ KlDRpf \ Df \ 2005 \ Nuts x Gratianus \ B: Colditz,Susan \ O: Koßmann,Jenny
 
GER
Luisa Pace
Berlin-Brandenburg
ret. 188 Der Fürst 2
S \ DR \ B \ 2006 \ Der feine Lord AT x Nobel \ B: Bockholt,Reiner \ O: Koßmann,Jenny
 
GER
Chiara Lisa-Marie Michaelis
Berlin-Brandenburg
ret. 403 Witney 13
M \ DR \ B \ 2002 \ Brillant x Leonardo \ B: Sagner,Maren \ O: Sagner,Maren
 
GER
Alexander Fuge Barrachina
Schleswig-Holstein
ret. 65 Carat 113
G \ n.b. \ Schi \ 2007 \ x \ B: \ O: Beckmann,Nicole
 
GER
Lisa Hünemörder
Mecklenburg-Vorpommern


prize money103,00 EUR
judgesFranz Wego
Sabine Wego