begin 02.08.2014 10:00

# no horse rider  round jump-offtime
1. 314 Mondnixe
M \ Old \ B \ 2001 \ Pinatubo x Rathenow \ B: Bathke,Bodo \ O: Scheibler,Kathrin
 
GER
Charlotte Scheibler
Mecklenburg-Vorpommern
60,00 EUR 0.000.0037.24
2. 290 Lombardo 33
G \ Holst \ Db \ 1998 \ Lansing x Caletto II \ B: Geertz,Johannes \ O: Ahlmann,Dirk
 
GER
Jytte Ahlmann
RFV Alt-Sammit u.Umg. e.V.
50,00 EUR 0.000.0038.56
3. 258 Lakja- W
M \ Meckl. \ Schi \ 2008 \ Linton x Foxhunter \ B: ZG Wascher,Gernot u.Elke \ O: ZG Wascher,Gernot u.Elke
 
GER
Christin Wascher
Mecklenburg-Vorpommern
43,00 EUR 0.000.0041.28
4. 362 Royal Rebel
G \ Holst \ Db \ 2003 \ Rebel Z I x Lancer I \ B: Hamond,Jan van \ O: Petschick,Laura
 
GER
Laura Petschick
Mecklenburg-Vorpommern
38,00 EUR 4.004.0034.74
5. 288 Linta T
M \ Meckl. \ Db \ 2008 \ Linton x Chalan \ B: Tiede,Christian \ O: Tiede,Christian
 
GER
Christin Wascher
Mecklenburg-Vorpommern
35,00 EUR 4.004.0035.95
6. 438 Cognac 86
G \ Meckl. \ SCHWB \ 2002 \ Continue x Sultan \ B: RuFV Ankershagen, \ O: Köpp,Kristin
 
GER
Lilli Plath
Mecklenburg-Vorpommern
0.00 
7. 335 Pepper 153
S \ DSP \ DbkaS \ 2004 \ Prinz Romadour x Zingaro xx \ B: Kohlschmidt,Bernd \ O: BG Wingenroth u.Rochel,
 
GER
Jil-Alexandra Wingenroth
Mecklenburg-Vorpommern
0.00 
7. 333 Paula 305
M \ Meckl. \ Schi \ 2001 \ Piment x Lomber \ B: Kruse,Günter \ O: Rochel u. Wingenroth,
 
GER
Jil-Alexandra Wingenroth
Mecklenburg-Vorpommern
0.00 
total = 226,00 EUR
not placed
9. 7 Alcira 4
M \ Holst \ B \ 2003 \ Aljano x Le Bon \ B: Meier,Thieß \ O: Plath,Lilli
 
GER
Lilli Plath
Mecklenburg-Vorpommern
0.00 
10. 121 Chiara 291
M \ Meckl. \ Db \ 2007 \ Concordio x Matula \ B: Winter,Sebastian \ O: Kutsch,Denise
 
GER
Laura Petschick
Mecklenburg-Vorpommern
0.00 
10. 73 Carlando 9
G \ Holst \ Schi \ 2007 \ C-Trenton Z x Acobat II \ B: Milde,Steffen \ O: Henniges,Ida
 
GER
Ida Henniges
Mecklenburg-Vorpommern
0.00 
12. 194 Discovery 40
M \ Old \ B \ 2000 \ Don Larino x Rouletto \ B: Cordes-Gebken,Karl-Heinz \ O: Beßler,Gerhard
 
GER
Olivia Scholz
Mecklenburg-Vorpommern
0.00 
13. 434 Chemnitz B
S \ OS \ Schwb \ 2003 \ x Grosso Z \ B: ZG Burmeister, Walter u.Olaf \ O: Burmeister, Olaf
 
GER
Anna-Chantal Burmeister
Mecklenburg-Vorpommern
0.00 
14. 414 Adelino M
S \ Dt.Sp. \ F \ 2004 \ Adelante I x Restorator \ B: Müller, Johann \ O: Müller, Johann
 
GER
Ludwig Jürgens
Mecklenburg-Vorpommern
0.00 
15. 137 Clapham Junction
S \ Meckl. \ Schi \ 2006 \ Cellestial x Patrick xx \ B: Jürgens,Martin \ O: Jürgens,Martin
 
GER
Elisabeth Jürgens
Mecklenburg-Vorpommern
0.00 
16. 192 Diego mi Curazon
G \ Meckl. \ F \ 2007 \ D'Olympic x Admiral \ B: Pachur,Swantje \ O: Goerke,Cornelia
 
GER
Christoph Maack
Mecklenburg-Vorpommern
0.00 
17. 109 Chaccoubet 2
G \ OS \ B \ 2007 \ Chacco-Blue x Papillon Rouge \ B: Gestüt Lewitz, \ O: Pannwitt,Vanessa
 
GER
Vanessa Pannwitt
Mecklenburg-Vorpommern
0.00 
18. 1 A little Man
G \ Westf \ B \ 2003 \ Akribori x Paulaner \ B: Götten,Reinhard \ O: Forler,Dominik
 
GER
Nike Sophie Forler
Mecklenburg-Vorpommern
0.00 
ret. 19 Ariella 23
M \ Old \ B \ 2000 \ Araconit x Contender \ B: Beck,Herbert \ O: Stall Vineta,
 
GER
Willy Franke
Mecklenburg-Vorpommern
ret. 144 Cleophea
M \ Meckl. \ Schi \ 2007 \ Cornet's Stern x Carprilli \ B: Hartig,Rüdiger \ O: Venzke,Andreas
 
GER
Lucy Marie Venzke
Mecklenburg-Vorpommern


prize money226,00 EUR
judgesHans-Joachim Begall
Stefanie Binkowski