begin 31.07.2014 12:30

# no horse rider penaltiestime
1. 399 Waterloo 239
M \ Holst \ B \ 2006 \ Landos x Martel xx \ B: Jürgensen,Ute \ O: Piechowski,Alisa von
 
GER
Ludwig Sternberg
Berlin-Brandenburg
72,00 EUR 0.0054.14
2. 366 Selma K.
M \ Meckl. \ Schwb \ 2006 \ Saverio x Adeptus \ B: Kaufmann,Kathleen \ O: Bayer,Torsten
 
GER
Luise Bayer
Sachsen
60,00 EUR 0.0056.64
3. 279 Letizia 28
M \ Westf \ Db \ 2004 \ Lenardo x Charisma \ B: ZG Bosserhoff,Karin u.Helmut \ O: Gey,Sylvia
 
GER
Robin Gey
Rheinland-Pfalz
51,00 EUR 0.0057.53
4. 390 Uva Bianca L
M \ Holst \ Schi \ 2004 \ Carolus I x Laurin \ B: Lüders,Katharina \ O: Lüders,Katharina
 
GER
Emelie Lüders
Schleswig-Holstein
45,00 EUR 0.0057.96
5. 124 Chili 18
M \ Holst \ B \ 2005 \ Lux x Calido I \ B: Plock,Frank \ O: Schäfer,Ursel
 
GER
Pia Janecke
Berlin-Brandenburg
42,00 EUR 0.0060.81
6. 372 Spartacus 15
G \ Westf \ B \ 2007 \ Stalypso x Lux \ B: Sieverding,Thomas \ O: Stieborsky,Pia
 
GER
Pia Stieborsky
Rheinland
30,00 EUR 0.0063.64
7. 280 Leviscal 2
S \ Holst \ BkaSc \ 2002 \ Levisto x Caletto I \ B: Kühl,Ines \ O: Kühl,Ines
 
GER
Martin Kühl
Mecklenburg-Vorpommern
30,00 EUR 0.0063.87
8. 85 Carry 74
M \ OS \ Hlb \ 2007 \ Clinton II x Forrester \ B: Winter,Jan-Jürgen \ O: Stieborsky,Pia
 
GER
Pia Stieborsky
Rheinland
30,00 EUR 0.0065.21
9. 51 Caitoki
G \ Holst \ Schi \ 2004 \ Catoki x Calando I \ B: Gerken,Kai \ O: Staack,Frederike
 
GER
Frederike Staack
Schleswig-Holstein
30,00 EUR 0.7568.76
10. 189 Derbys dream
G \ Meckl. \ F \ 2006 \ D'Olympic x Grafenstein \ B: Rudolph,Frank \ O: Meyer,Marion
 
GER
Christoph Maack
Mecklenburg-Vorpommern
4.0052.37
11. 293 Louisa 30
M \ OS \ Db \ 2002 \ Lord Pezi x Picasso de Lauzelle \ B: Gestüt Balanian A.G., \ O: Franz,Christine
 
GER
Marlene Franz
Sachsen
4.0057.18
12. 213 Flash Dancer 11
G \ n.b. \ Schi \ 2003 \ x \ B: \ O: Rosemann,Heidi
 
GER
Anne Rosemann
Thüringen
4.0058.52
total = 390,00 EUR
not placed
13. 149 Coco J'Aime la Vie
M \ DWB \ Db \ 2006 \ Lorentin I x Carano \ B: ZG Hansen,Helle & Joergen K. \ O: Blanke,Natalie
 
GER
Natalie Blanke
Thüringen
4.0058.95
14. 164 Cora 593
M \ DSP \ Schi \ 2007 \ Cancoon (Cocoon) x Expo'se \ B: Junker,Hugo \ O: Junker,Hugo
 
GER
Lukas Burmeister
Berlin-Brandenburg
4.0059.99
15. 422 Raonda
M \ Dt.Sp. \ Db \ 2005 \ Pessoa VDL x Goldloewe \ B: Engelmann, Günther \ O: Junghänel, Jens
 
GER
Kurt Lüttich
Thüringen
4.0060.57
16. 132 Cinnamon 25
M \ SWB \ B \ 2005 \ Cardento x Landlord \ B: Andersson,Eva-Britt \ O: Ganoza,Jorge
 
ESP
Anna Marie Fuge Barrachina
Schleswig-Holstein
4.0062.33
17. 347 Quantus 15
S \ Holst \ Schi \ 2004 \ Quantum x Cantus \ B: Leuken,Floris G. van \ O: Kessel,Jens
 
GER
Alina Hagemann
Westfalen
4.0063.12
18. 91 Cassandra von Aschenbeck
M \ Holst \ Schi \ 2007 \ Cartani x Carolus I \ B: Aschenbeck,Kerstin \ O: Hansen-Weitkamp,Ulrike
 
GER
Marie Louisa Weitkamp
Schleswig-Holstein
4.0063.15
19. 373 Speik
G \ Hann \ B \ 2005 \ Stolzenberg x Raphael \ B: Schlichting,Jutta Krista \ O: Morgenroth,Jessica
 
ESP
Anna Marie Fuge Barrachina
Schleswig-Holstein
4.0063.38
20. 81 Caro Ass 13
G \ Hann \ R \ 2007 \ Carenzo x Voltaire \ B: Ackermann,Lothar \ O: Stieborsky,Pia
 
GER
Pia Stieborsky
Rheinland
4.0065.72
21. 105 C'est la vie 160
M \ OS \ B \ 2007 \ Corrado I x Landgold \ B: Gestüt Lewitz, \ O: Oergel,Anika
 
GER
Christoph Maack
Mecklenburg-Vorpommern
4.5067.47
22. 340 Prada 16
M \ Rhld \ Db \ 2005 \ x Phantom \ B: Strunk, Christian \ O: Stenzel, Helmut
 
GER
Sina Hungenberg
Rheinland
4.5067.63
23. 153 Concarneau
G \ Old \ B \ 2007 \ Continue x Lesotho \ B: Peters,Mike \ O: Blanke,Andreas
 
GER
Natalie Blanke
Thüringen
5.5071.80
24. 42 Belle-Esprit
M \ Sachs \ B \ 2001 \ Carus x Nerv \ B: Berger,Fritz \ O: Barth,Jennifer
 
GER
Jennifer Barth
Sachsen
6.5075.65
25. 187 Davinia 29
M \ Hess \ B \ 2002 \ Dartagnan x Rubin Star N \ B: ZG Döll, \ O: Dotzauer,Frank
 
GER
Julia Henning
Thüringen
8.0055.43
26. 336 Perez la Sija
G \ Westf \ B \ 2000 \ Pheres x Gracioso \ B: Franzsander,Herbert \ O: Knoll,Charlie
 
GER
Charlie Knoll
Sachsen
8.0057.32
27. 363 Sacrebleu 2
S \ DSP \ B \ 2004 \ Saccor x Kolibri \ B: Lehmann,Christian \ O: Wiedemann,Barbara
 
GER
Louisa Dangela
Berlin-Brandenburg
8.0059.40
28. 374 Spektakel 4
S \ Hann \ B \ 2004 \ Zacharias x Power \ B: Wolff,Uwe \ O: Haugg,Maria
 
LUX
Tobias Haugg
Luxemburg
8.0061.27
29. 183 Curtis 59
G \ DSP \ Schi \ 2008 \ Canturo x Pesus xx \ B: Block,Fritz \ O: Block,Fritz
 
GER
Maximilian Wricke
Berlin-Brandenburg
8.0064.03
30. 14 Amber 107
G \ KWPN \ B \ 2005 \ Indorado x Pilot \ B: Cool,H.J.M.M. van \ O: Lüssing,Hermann-Josef
 
GER
Kurt Lüttich
Thüringen
8.0065.60
31. 53 Callaghan Valley 2
G \ Holst \ B \ 2007 \ Clearway x Caletto I \ B: Steuer,Inke \ O: Ortmann-Sternberg,Familie
 
GER
Ludwig Sternberg
Berlin-Brandenburg
9.7572.18
32. 142 Cleo 179
M \ DSP \ Schi \ 2008 \ Cancoon (Cocoon) x Expo'se \ B: Junker,Hugo \ O: Junker,Hugo
 
GER
Lukas Burmeister
Berlin-Brandenburg
12.0060.03
33. 28 Axel Fohley
G \ Meckl. \ B \ 2006 \ Arrivederci x Anrit \ B: Knorr,Bernd-Ulrich \ O: Knorr,Bernd-Ulrich
 
GER
Jennifer Barth
Sachsen
12.0060.72
34. 430 Calina 74
M \ OS \ B \ 2005 \ Canabis x \ B: Gestüt Lewitz \ O: Jöckel, Erika
 
GER
Alina Hagemann
Westfalen
17.5071.31
ret. 308 Marquis 177
G \ Bay \ Db \ 2001 \ Metteur x Lanthano \ B: Knäulein,Günter \ O: Gey,Sylvia
 
GER
Robin Gey
Rheinland-Pfalz
ret. 281 Leviscal
S \ Holst \ Schi \ 2001 \ Levisto x Caletto I \ B: Kühl,Ines \ O: Kühl,Ines,Kühl,Martin
 
GER
Martin Kühl
Mecklenburg-Vorpommern


prize money390,00 EUR
judgesFranz Wego
Hans-Joachim Begall