Bäckerei Tackmann presents:

no. 24 Championship of Neumünster-City
Nat. pony style competition (1.10m)

begin: 12.02.2015 12:15
competitors: 16

# no horse rider
1. 236 Lucky Girl 27
M \ Hann \ F \ 2001 \ Lordanos x Silvio I \ B: Jacobs Dr.,Karl-Otto \ O: Dierlamm,Amelie
 
GER
Amelie Dierlamm
RGS am Hainesch e.V.
2. 242 Mondrian 29
S \ NF \ R \ 1997 \ Mambo Moscan x Feldhof's Voltair \ B: Buse,Heinz \ O: Lesemann,Ivana
 
GER
Johanna Beckmann
TSG Westerdeich e.V
3. 160 Dear Max DSP
S \ DR \ Bsk \ 2008 \ Daydream x Ombre \ B: Fatke,Christian \ O: Ibrahim,Tahani
 
GER
Zoe Neas
RV St. Hubertus e.V. Rendsburg
4. 225 Lehnsmanns Pennylane
M \ DR \ Db \ 2007 \ Giorgio N x Hondsrug Don Gregory \ B: Stien,Hans-Heinrich \ O: Stien,Hans-Heinrich
 
GER
Wienke Paulsen
Reiterv.Obere ArlauSitz Behrendorf
5. 230 Libelle 286
M \ DR \ Schi \ 2005 \ Aragon N x Windsor N \ B: Jahr,Angelika \ O: Jahr,Angelika
 
GER
Beeke Carstensen
Reiterv.Obere ArlauSitz Behrendorf
6. 238 Mambo Number Five
G \ DR \ F \ 2000 \ Brooklands Moonwalker x Prinzipal \ B: Boie,Hans-Adolf \ O: BG Robinson,Familie
 
GER
Gregor Peters
TSG Westerdeich e.V
7. 240 Melvin 23
S \ DR \ Palom \ 2005 \ Mangold x The Braes My Mobility \ B: Thoroe,Christian \ O: Krüger,Michael
 
GER
Jonte Hansen
Reiterv.Obere ArlauSitz Behrendorf
8. 255 Petit Hamoyar
G \ DR \ F \ 2008 \ Hattrick x Colonel \ B: Michalowski,Meike \ O: Paisen,Eike
 
GER
Cerrin Catharina Paisen
Reiterv.Obere ArlauSitz Behrendorf
9. 281 Rum Key
M \ DR \ Db \ 2006 \ Mahrdorf Revel x Contender \ B: Jahr,Angelika \ O: Paulsen,Ellen
 
GER
Leonie Paulsen
Reiterv.Obere ArlauSitz Behrendorf
10. 292 Schmarks Mon Cherie
M \ DR \ B \ 2003 \ Don x Nightfire \ B: Gestüt Hohenschmark/Norbert Timm, \ O: Carlsen-Pahl,Bettina
 
GER
Luca Pahl
RFV Großenwiehe e.V.
11. 16 Baroness 317
M \ DR \ Schi \ 2001 \ Lord x Baron \ B: Naeve,Anita \ O: Jensen Dr.,Frauke,Urbach Dr.,Wolfgang
 
GER
Hella Jensen
RuFV Kropp
12. 161 Dejavue 42
M \ DR \ F \ 2005 \ Hattrick x Patrick \ B: Hinrichs,Sina \ O: Hinrichs,Sina
 
GER
Nane Körting
Ostermooringer RFV e.V.
13. 197 Hallar K
M \ DR \ B \ 2005 \ Winner W x Maestoso \ B: Görke-Kahns,Manuela \ O: Staudt,Manuela
 
GER
Anna Staudt
Ostholst.RV Malente Eutin e.V.
14. 212 Kira XXIX
M \ Holst \ B \ 1995 \ Lacros x Coriolan \ B: Siegmann,Ellen \ O: Dierlamm Dr.,Judith
 
GER
Amelie Dierlamm
RGS am Hainesch e.V.
15. 277 Rico 722
G \ NF \ B \ 2005 \ Rambo x Mermaids Jeroen \ B: Sager,Astrid \ O: Sager,Josefine,Sager,Astrid
 
GER
Johanna Beckmann
TSG Westerdeich e.V
16. 169 Dirano 9
G \ DR \ B \ 2008 \ Douglas x Liverpool \ B: Brorsen,Olaf \ O: Brorsen,Olaf
 
GER
Zoe Neas
RV St. Hubertus e.V. Rendsburg


prize money200,00 EUR
judgesHans-Jürgen Lange
Detlef Peper