Prize donated by Getränke Ahlers, Achim
- Gaudemus Equis -

no. 26 Int. competition (1.25 m)
CSIAmB - Medium Tour, FEI Art. 238.2.1

begin: 09.08.2015 07:31
competitors: 26

# no horse rider
1. 825 Quintano 21
S \ Holst \ Schi \ 2006 \ Quinar x Calato \ B: Wieloguzow,Regina \ O: Villmann,Manfred
 
GER
Ines Villmann-Doll
RFV Allertal
2. 1287 Charlie Boy
G \ KWPN \ B \ 2007 \ Douglas x Uniek \ B: Henstra En Henstra \ O: Andree Stow
 
CAN
Verity Stow
3. 215 Charisma B
M \ Hann \ R \ 2004 \ Conteur x Acord II \ B: Buchholz,Norbert \ O: Keil,Angelika,Woestmann,Mark
 
GER
Manfred Villmann
RFV Allertal
4. 149 Carl 21
G \ Holst \ B \ 1999 \ Contender x Athlet Z \ B: Kröger,Mirja \ O: Kröger,Mirja
 
GER
Marc Scheel
RV Bad Schwartau u.U.
5. 323 Curtis B
G \ Holst \ Db \ 2002 \ Canturo x Carthago \ B: Bremermann,Volker \ O: Bremermann,Volker
 
GER
Kevin Bremermann
RC Bremen-Hanse e.V.
6. 135 Cansureda B
M \ Old \ B \ 2007 \ Contefino x Silvio I \ B: Bremermann,Gerd \ O: Bremermann,Gerd
 
GER
Jana Kreutzmann
Bremer RC e.V.
7. 430 E nomine
G \ Hann \ B \ 2002 \ Escudo I x Watzmann \ B: Richter,Uwe \ O: Berger,Anna Isabel
 
GER
Anna Isabel Berger
RG Holsteinische Schweiz e.V.
8. 1049 Zaina 6
M \ Hann \ B \ 2004 \ Zelano (n.gek.) x Zeus (Nurzeus) \ B: Schlichte,Ulrich \ O: Schlichte,Rosemarie
 
THA
Natalie Walker
9. 151 Carl Louis 2
G \ Holst \ Db \ 2007 \ Cassini II x Martel xx \ B: Schultz,Otto \ O: Holtrop,Thomas
 
AUT
Valentina Pfeifer
10. 167 Cashflow 8
S \ Holst \ B \ 2002 \ Cash and Carry x Capitol I \ B: Ditting,Richard \ O: Zimmermann,Stefanie
 
GER
Stefanie Zimmermann
RFV Johannland e.V.
11. 1257 Extra van Essene
G \ BWP \ DB \ 2004 \ Diamant de Semilly x Gotthardsen \ B: \ O: Vargas,Victoria
 
VEN
Victoria Vargas
12. 300 Cosmic 16
G \ Hann \ Schi \ 2008 \ Cassus x Calypso II \ B: Telgen,Heinrich \ O: Beilken,Leslie
 
GER
Leslie Beilken
Reit-und Fahrclub Niedervieland e.V
13. 50 Balarina du Rouet
M \ Old \ F \ 2004 \ Balou du Rouet x Godehard \ B: Poten,Elke von \ O: Bella ,Usama
 
SUD
Usama Bella
RFV Gronau
14. 823 Quinta 118
M \ Old \ B \ 2009 \ Quality x Coriolan \ B: Hagelmann,Jolita \ O: Albrecht,Saskia
 
GER
Saskia Albrecht
RUFV Cappeln
15. 1059 Zonenbold
G \ n.b. \ B \ 2008 \ Pavaroti x \ B: \ O: Loshakov,Leonid
 
UKR
Larysa Krulik
16. 658 Legata
M \ Hann \ F \ 1993 \ Legat x Grossfuerst \ B: Nordbeck,Bernhard \ O: Schlichte,Petra
 
HKG
Nathaniel Chan
17. 204 Chaccolina
M \ Hann \ Db \ 2007 \ Chacco-Blue x Stakkato \ B: Meyer,Heinz \ O: Meyer,Heinz
 
GER
Louisa Meyer
Bremer RC e.V.
18. 1149 Barnebee
G \ DSP \ B \ 2005 \ Balou du Rouet x Aletto \ B: Jahn, Steffen \ O: Rau, Sophia
 
GER
Sophia Rau
RC Aischbach Gültstein
19. 1171 Pikeur Caressini
G \ Holst \ B \ 2001 \ Caretino x Cassini I \ B: ZG Hansen, Markus u.Ute \ O: Brinkmann, Markus
 
GER
Julia Rehme
RFV von Lützow Herford e. V.
20. 612 Ilusion M
M \ OS \ B \ 2009 \ Incolor x Quo Vados I \ B: Meyer,Rudolf \ O: Heydenreich,Annkathrin
 
GER
Annkathrin Heydenreich
RFV Isernhagen
21. 272 Con Corada RB
M \ Holst \ B \ 2005 \ Con Capitol x Coronado \ B: ZG Bröcking,Irmelin u.Rüdiger \ O: Vollers-Rolf,Annette
 
GER
Maximilian Rolf
Bremer RC e.V.
22. 286 Conveni's Celentano
G \ n.b. \ Schi \ 2002 \ Candus x Landstern \ B: Bock,Eggert \ O: Blasek,Jörg,Blasek,Alexandra
 
GER
Jörg Blasek
RG Heudorf e. V.
23. 263 Coeur de Lion 21
G \ Westf \ Schi \ 2006 \ Coupe de Coeur x Sir Shostakovich xx \ B: Sterthoff,Heinrich \ O: Ross,Oliver,Castedello,Sissy Mercedes
 
GER
Sissy Mercedes Castedello
RV Aller-Weser
24. 123 Cameron 25
G \ Grpf.o.R \ Schi \ 2006 \ Cassini II x Matador xx \ B: Hecht,Eberhard \ O: Villmann-Doll,Ines
 
GER
Ines Villmann-Doll
RFV Allertal
25. 1288 Amorniek
S \ KWPN \ B \ 2005 \ Concetto x Celano \ B: M. Vermeulen \ O: Jaroslaw Sekula
 
CAN
Verity Stow
26. 11 Albasso
G \ Old \ F \ 2005 \ Albatros x Argentinus \ B: Kerber,Josef \ O: Villmann,Manfred
 
GER
Manfred Villmann
RFV Allertal


prize money300,00 EUR
judgesKerstin Weber
Rob Hatzmann
Carsten Rotermund