Prize of Dr. Ritter Finanz GmbH

no. 20 Int. jumping competition in two phases (1.40 m)
CSIAmA - FEI Art. 274.5.3
SML Tour - Large

begin 24.05.2015 10:00

# no horse rider phase 1
penalties
phase 2
penalties

time
1. 540 Chacco's Goldy
M \ Old \ F \ 2005 \ Chacco - Blue x Landgold \ B: Gestuet Lewitz \ O: Iron Horse Farm
 
CAN
Karina Aziz
400,00 EUR 0.000.0029.64
2. 290 Grundig Baltimore
G \ Z.Rpf \ B \ 2001 \ Chellano Z x \ B: Linden, Frans van \ O: Ersin, Ali
 
GER
Justine Tebbel
RFV Emsbueren e.V.
320,00 EUR 0.000.0030.10
3. 579 Kinglair Joter ET
G \ SL \ B \ 2007 \ x \ B: \ O: Jamie Kermond
 
AUS
Georgina Harvey
240,00 EUR 0.000.0030.28
4. 353 Kannada
M \ BWP \ B \ 2001 \ Kannan x Gold Sky \ B: Sweertvaegher Dirk \ O: Thiry Julie Linda
 
QAT
Rashid Towaim Ali Al Marri
160,00 EUR 0.000.0030.36
5. 401 Argelith Squid
G \ Hann \ SCHI \ 2006 \ Salito x Gibraltar \ B: Girndt,Ralf \ O: Reitstall Argelith Bitter GbR,
 
QAT
Nasser Al Ghazali
112,00 EUR 0.000.0031.02
6. 355 Arizona Pie 9
S \ WESTF \ B \ 2001 \ Acordplus x Ehrenmarsch \ B: Ramsbrock Heinrich \ O: Qatar Armed Forces
 
QAT
Sheikh Khalifa Abdulaz Al Thani
88,00 EUR 0.000.0031.58
7. 45 Coolman 49
G \ Westf \ \ 2003 \ Calato x Caletto I \ B: Ringels,Ulrike \ O: Ritter,Carl-Philipp
 
GER
Carl-Philipp Ritter
RSG Barbarossa Kaiserslautern e.V.
64,00 EUR 0.000.0032.09
8. 287 Casa Ciara
M \ Westf \ B \ 2005 \ Coupe de Coeur x \ B: Tebbel, Rene \ O: Tebbel, Rene
 
GER
Justine Tebbel
RFV Emsbueren e.V.
48,00 EUR 0.004.0030.31
9. 40 Coco Cabana 2
M \ Hann \ Db \ 2003 \ Contendro I x Wolkenstein II \ B: Hollander,Werner \ O: Schneucker,Lara
 
GER
Lara Schneucker
RV Wallau u.Um. e.V.
48,00 EUR 0.008.0031.90
10. 543 King Julio
S \ Hann \ B \ 2007 \ King Kolibri x Vulkano \ B: \ O: Ashford Farming Ltd
 
VEN
Victoria Vargas D'Agostino
40,00 EUR 0.008.0036.46
11. 103 L B Look at me
M \ Old \ Db \ 2002 \ Lamentos x Ile de Bourbon \ B: Harms,Johannes \ O: Wenz,Lucas
 
GER
Lucas Wenz
RV Wallau u.Um. e.V.
40,00 EUR 4.00 49.25
12. 580 Silent Pepper
S \ Brdbg \ F \ 2003 \ Sergeant Pepper x Kolibri \ B: Fricke, Kai-Uwe \ O: Schreiter, Jörg
 
AUS
Georgina Harvey
40,00 EUR 4.00 50.34
total = 1.600,00 EUR
not placed
13. 85 Gimley 2
G \ Bay \ F \ 2004 \ Gambrinus x Come Well \ B: Rauner,Josef \ O: Rauner,Marika
 
GER
Lara Schneucker
RV Wallau u.Um. e.V.
4.00 52.70
14. 7 Bijou 388
M \ Holst \ F \ 2005 \ Baloubet du Rouet x Carvallo BB \ B: Stumpf,Wolfgang \ O: Weingart,Manuel
 
GER
Manuel Weingart
RSC Ratisbona e.V.
4.00 54.06
15. 531 Albführen's La-Toja
M \ Brdbg \ F \ 1998 \ Landrebell x \ B: Piehl, Horst \ O: Schuepbach, Stephanie,SCS Holding LLC.
 
USA
Stephanie Schuepbach
RV Albersloh e.V.
5.00 62.51
16. 500 Ipsy 3
G \ BWP \ B \ 2008 \ x \ B: Hamels, Jean Marie \ O: Eufinger, Heinz
 
GER
Paulina Rosbach
RFV Elz e.V.
8.00 54.27
17. 135 Santa Fee 164
M \ Old \ Schi \ 2007 \ Colman x Ramirado \ B: Johannsen,Theodor \ O: Ritter,Carl-Philipp
 
GER
Carl-Philipp Ritter
RSG Barbarossa Kaiserslautern e.V.
8.00 54.70


prize money1.600,00 EUR
judgesJoachim Geilfus (GER)
Rob Hatzmann (NED)
Andrea Schönberger (GER)