Preis der Hof Kasselmann GmbH & Co KG

no. 47 CDI P - Team test Pony riders

begin: 10.06.2016 08:00
competitors: 28

# starting time no horse rider
1. 08:00:00 1464 Nice Guy
G \ DR \ F \ 2006 \ Fs CHampion de Luxe x Dornick B \ B: Kastanienhof Eifa / Familie Marx \ O: Mevr. C.M.G. Roggen & Dhr.J. de Jon
 
NED
Marie Kleinepier
NED
2. 08:08:00 860 Cinderella M WE
M \ DR \ B \ 2003 \ Constantin x Donnerhall \ B: Meyer, Günter \ O: Henglein, Birgit
 
GER
Eileen Henglein
PSG Abenberg/Ebersbach e.V.
ca. 08:00 minutes break
3. 08:24:00 1269 Prince Of Glory
S \ Ausl. \ FALBE \ 2007 \ Prince Perfect x The Braes my Mobility \ B: \ O: Course De Chevaux APS
 
DEN
Sofie K. Hansen
DEN
4. 08:32:00 1249 Okidoki
G \ Au.Pf \ B \ 2006 \ x \ B: \ O: Ann-Sofie Söderström
 
SWE
Evelina Söderström
SWE
5. 08:40:00 853 Dujardin B
G \ DR \ PALOM \ 2006 \ Deinhard B x Danny Black \ B: Gestüt Bönniger/Ludwig Stassen \ O: Erbe, Familie
 
GER
Linda Erbe
Förderkreis Dressur Neuss e.V.
6. 08:48:00 1371 Vegelins Goya
S \ NIPo \ F \ 2003 \ Verona's Bo-Gi x Leunsveld's Darling Boy \ B: \ O: BFC Horses
 
DEN
Louise Christensen
DEN
7. 08:56:00 972 Belsasser
G \ Ausl. \ F \ 2001 \ x \ B: Unknown \ O: Kathryn Taylor
 
IRL
Robyn O'Neill
IRL
8. 09:04:00 1222 Mastro's Night And Day
S \ DSP \ SCHWB \ 2009 \ Wengelo's Nelson x Namajan \ B: Roscher \ O: Jos Felix
 
NED
Annelotte Felix
NED
9. 09:12:00 905 DSP De Long
S \ DR \ Db \ 2006 \ HB Daylight x Brillant \ B: Olnhoff, Susanne \ O: Merkt, Lena
 
GER
Philipp Merkt
Tübinger RG
10. 09:20:00 1231 Mysterious Golden Bink
G \ Ausl.P \ PALOM \ 2004 \ -- x \ B: \ O: Mevr. N.Broekhuizen & Mevr. A.de
 
NED
Amber De Groot
NED
ca. 20:00 minutes break
11. 09:48:00 1187 Kloosters Eltino
S \ Dän.P. \ B \ 2003 \ Aester le Nino x Bright Moon xx \ B: \ O: Sorensen,Ulrik
 
DEN
Anne Sophie G. Sorensen
DEN
12. 09:56:00 1172 Indiana Joe
G \ NIPo \ F \ 2000 \ x \ B: \ O: Anna Hedbys
 
SWE
Ellen Hedbys
SWE
13. 10:04:00 1348 Tisrara Hill
M \ ISH \ B \ 1998 \ Moores Clover x \ B: Tomas Kelly \ O: Geraldine Robinson
 
IRL
Emily- Kate Robinson
IRL
14. 10:12:00 977 Bjerregaards Mozart
S \ Welsh \ B \ 2004 \ Fiango W x Sir Pommeroy \ B: \ O: Mejlgaard Dressage APS
 
DEN
Maria Mejlgaard Jensen
DEN
15. 10:20:00 870 Mondsilber
M \ DR \ SCHI \ 2004 \ Monte Christo x Forge Cirrus \ B: Oldekop, Janina \ O: Ottenweß-Bokel, Kerstin
 
GER
Katharina Ottenweß
RUFV Cappeln
16. 10:28:00 1141 Ferrari
G \ Dän.P. \ F \ 1998 \ Mailbu x \ B: Inger og Poul Erik Marcussen \ O: Miss Sophie Williams
 
GBR
Sophie Williams
GBR
17. 10:36:00 1181 Kallestrups Cascais O'shar
G \ Dän.P. \ F \ 2002 \ Roy x Park's Tambour \ B: \ O: Christensen,Bolette
 
DEN
Line Noerregaard Langhoff
DEN
18. 10:44:00 1015 Cassandra
M \ Ausl. \ SCH \ 1998 \ x \ B: unknown \ O: Dominika Maksymowska
 
POL
Zofia Stachnik
POL
19. 10:52:00 1462 Pippin's Pride A.T.
S \ Welpb \ B \ 2010 \ Wengelo's Ricardo x Aester El Nino \ B: \ O: H.R. Pap - van de Velde & Stoeterij
 
NED
Kimberly Pap
NED
20. 11:00:00 866 Der kleine König 3
G \ DR \ F \ 2008 \ Dornik's Donovan x FS Don't Worry \ B: Craemer, Uta \ O: Barbian, Julia
 
GER
Julia Barbian
Neuss-Grefrather RC 1983 e.V.
ca. 20:00 minutes break
21. 11:28:00 851 White Love B
M \ DR \ Palom \ 2008 \ White Gold B x Dornik B \ B: Gestüt Bönniger/Ludwig Stassen \ O: Erbe, Familie
 
GER
Helen Erbe
Förderkreis Dressur Neuss e.V.
22. 11:36:00 1211 Lilo L
M \ Dän.P. \ B \ 2005 \ Notre Bac x Manitu N \ B: \ O: Hansen Family
 
DEN
Kristian Würtz Green
DEN
ca. 08:00 minutes break
23. 11:52:00 849 Carlos WE
S \ DR \ Df \ 2008 \ Constantin x Donnerhall \ B: Schmees, Heinrich \ O: Hof am Eifgen
 
GER
Luna Laabs
RFV St. Georg Werne e. V.
24. 12:00:00 1179 Jazzo
G \ Dän.P. \ SCHEC \ 2003 \ x \ B: \ O: Arie Yom Tov
 
HUN
Jazmin Yom Tov
HUN
25. 12:08:00 1333 Spartacus
G \ Dän.P. \ B \ 2004 \ Antario N x Tarzan \ B: \ O: Bonefeld Dahl Family
 
DEN
Victoria Cecilie Bonefeld Dahl
DEN
26. 12:16:00 1110 Douglass
G \ DR \ F \ 2005 \ Don't Worry Be Happy x Derby \ B: Willi Papajewski \ O: Niessen Nerine
 
SUI
Nerine Niessen
SUI
27. 12:24:00 875 DW's Flic Flac
S \ DR \ F \ 2006 \ FS Don't Worry x Don Pedro \ B: Esdohr, Sabine \ O: Esdohr, Wiebke,Esdohr, Sabine
 
GER
Anna Schölermann
Reitgemeinschaft Hof Barkholz eV
28. 12:32:00 1150 Gee Gee 2
M \ Westf \ F \ 2003 \ Going Esat x Nansen \ B: \ O: Navrsted Family
 
DEN
Michaela Navrsted
DEN


prize money300,00 EUR
judgesH: Gabriela Valerianova (CZE)
C: Alice Schwab
M: Ulrike Nivelle (GER)