CSIV B - Medium Tour (1,15m)

no. 11 Jumping Competition in 2-phases

begin: 28.06.2018 11:00
competitors: 33

# no horse rider
1. 200 Thamise Du Rozel
M \ SF \ Bay \ 2007 \ KASHMIR VAN SCHUTTERSHOF x OLISCO \ B: S.C.E.A. DU ROZEL BLIN LEBRETON, MO \ O: S.A.R.L. URANIE
 
FRA
Christophe Legue
FRA
2. 143 Fbw Best Of
M \ DSP \ Bay \ 2005 \ BALDINI x PHANTOM \ B: Schädler, Günther & Maria \ O: Pfüger, Lothar
 
SUI
Erwin Känel
SUI
3. 152 Hot Socks
G \ WESTF \ Bay \ 2004 \ FAN HOLLAND x PILOT \ B: Renate Nixdorf \ O: King Brigitte
 
SUI
Brigitte King
SUI
4. 22 Con Quarzit RB
G \ Holst \ B \ 2011 \ Quarz x Capitol I \ B: Zuchtstall Bröcking, \ O: Zuchtstall Bröcking,Schneider,Ralf
 
GER
Renate Steiger
RFV Ludwigshafen e.V.
5. 3 Baron 303
G \ DSP \ R \ 2003 \ Brandenburger x Good Dream \ B: Pentzek,Eduard \ O: Quack,Otto
 
GER
Otto Quack
ZRFV Wickrath und Umgebung 1924
6. 20 Coeur Rubin
M \ OS \ B \ 2005 \ Quidam's Rubin x Capitol I \ B: Schwander,Helmut \ O: Schwander,Helmut,Wieck,Ellen
 
GER
Helmut Schwander
RV 1908 Durlach e.V.
7. 221 Quanquam
G \ SF \ F \ 2004 \ Kannan x Laudanum xx \ B: \ O: Theisen,Ernst-Georg
 
GER
Ernst-Georg Theisen
RV Bad Dürkheim e.V.
9. 69 Icarus vh Gevahof
G \ BWP \ Schwb \ 2008 \ Nonstop x Pachat II \ B: Gevahof BVBA, \ O: Jakobs,Antonia
 
GER
Antonia Jakobs
RTS Butschenhof
10. 47 Luciano S 4
G \ Rhld \ B \ 1997 \ Larome x Watzmann \ B: Schepers,Josefine \ O: Schepers,Josefine
 
GER
Franz-Josef Heitzer
RTS Butschenhof
11. 187 Romeo Chin De Lune
S \ SF \ Black \ 2005 \ CHIN CHIN x NARCOS II \ B: MME CATHERINE VERSAULT, WATERLOO (B \ O: Marie-Caroline Besins
 
FRA
Simone Goberville
FRA
12. 27 Despina 47
M \ Hann \ Schi \ 2010 \ Diarado x Nicht gekört (Ricci) \ B: Winter-Schulze,Madeleine \ O: Winter-Schulze,Madeleine
 
GER
Heike Willenberger
RFV Brelinger Berg
13. 68 Chicky Micky 7
M \ KWPN \ B \ 2011 \ Hos D'O x Caretino \ B: Voorneveld,P. \ O: Plock,Frank
 
GER
Udo Weimer
RSC Ruttershausen e.V.
14. 25 Crispina
M \ Westf \ B \ 2009 \ Chacco-Blue x Contago \ B: Illbruck,Sabina \ O: Vogelsang,Hermann
 
GER
Hermann Vogelsang
RG Vogelsang e. V.
15. 198 Tabasco Des Gres
G \ SF \ Bay \ 2007 \ DIAMANT DE SEMILLY x GALOUBET A \ B: M. PAUL RIDENT, GUEUTTEVILLE LES GR \ O: Sophie MARGOLLE
 
FRA
Sophie Margolle
FRA
16. 71 Abc Casper
G \ HOLST \ Bay \ 2002 \ CADILLAC x LATUS II \ B: SIPPLE ELMAR, RAVENSBURG (GER) \ O: Wolf Manuela & Wolf Beat
 
SUI
Beat Wolf
SUI
17. 116 Comodor S Z
G \ ZANG \ Bay \ 2001 \ CALYPSO D&aposHERBIERS x NON STOP \ B: De Wreede Sylvain \ O: Würgler-Hauri Carola
 
SUI
Carola Würgler-Hauri
SUI
18. 105 Cartogran Blue
G \ OS \ Grey \ 2010 \ x \ B: Gestuet Lewitz \ O: Pawel PIATKOWSKI
 
POL
Pawel Piatkowski
POL
19. 66 Call me Blacky
G \ Holst \ Schi \ 2010 \ Canto x Carolus I \ B: Bockhold,Gerd \ O: Pferdewelt am Wollberg GbR/Vogler,Vogler,Ramona
 
GER
Manfred Villmann
RFV Allertal
20. 104 Carmena
M \ BAD-WÜ \ Bay \ 2009 \ x \ B: Bolzern Gabriela \ O: Andy VILLIGER
 
SUI
Andy Villiger
SUI
21. 144 Ferrari Vd Rostal
G \ \ Bay \ 2005 \ NAGANO x CHIN CHIN \ B: Rostal NV \ O: Luc Vandermeersch
 
BEL
Luc Vandermeersch
BEL
22. 74 Alexcia
M \ \ Grey \ 2005 \ CORLAND x \ B: \ O: FEBBRE DA CAVALLO SSD ARL
 
ITA
Tiziana Mesirca
ITA
23. 160 Krokant Ter Maaighem
M \ BWP \ Bay \ 2010 \ x \ B: \ O: Dirk Vlerick
 
BEL
Dirk Vlerick
BEL
24. 30 Faustino 22
G \ Hann \ Db \ 2005 \ For Edition I x Calypso II \ B: Schliffka,Gabriele \ O: Kurz,Harwig
 
GER
Harwig Kurz
RV Wallau u.Um. e.V.
25. 103 Carethina FZ
M \ -n.gefunde \ BAY \ 2010 \ CARETINO x CAMPIONE VI \ B: Franca Zanetti \ O: Martine BEUKEN
 
BEL
Martine Beuken
BEL
26. 186 Rock Star Ha
M \ SF \ Chest \ 2005 \ QUINCY / QUAPRICE x DOUBLE ESPOIR \ B: S.A. HEAUMES ACTIVITES, LOSSY (CHE) \ O: E.A.R.L. FEOLE
 
FRA
Veronique Sion
FRA
27. 45 Lennox Lui
G \ Hann \ F \ 2005 \ Le Primeur x Werther \ B: Harms,Claudia \ O: Denner,Klaus
 
GER
Klaus Denner
Reitclub Olympia-Stadion Berlin e.V
28. 38 Lafitte 28
S \ OS \ B \ 2005 \ Lord Lennox x Trafaret \ B: Gestüt Famos GmbH, \ O: Sanders,Theo
 
GER
Theo Sanders
ZRFV Wickrath und Umgebung 1924
29. 60 TH Clear Round
S \ Holst \ B \ 2005 \ Clearway x Cor de la Bryere \ B: Hain,Thomas \ O: Meech,Daniel
 
GER
Ernst Ballenberger
RFV Öhringen
30. 53 Quincy 189
M \ Old \ Db \ 2009 \ Quality x Lycos \ B: ZG Woehling,K.u.M. \ O: Steiger,Renate
 
GER
Renate Steiger
RFV Ludwigshafen e.V.
31. 168 Mississippi Royale
G \ ISH \ Chest \ 2002 \ BEAU ROYALE x SILLOT HILL \ B: Kevin Moloney \ O: Stähli Christine
 
SUI
Othmar Stähli
SUI
32. 108 Cattleya
M \ SWB \ Bay \ 2009 \ CARESSINI L x LIMELIGHT \ B: JB TRAILER AB (SWE) \ O: King Brigitte
 
SUI
Brigitte King
SUI
33. 222 Feliz Dj
S \ BWP \ Bay \ 2005 \ TOULON x FEINSCHITT I VAN DE RICHTER \ B: JOHAN DERDE, BAARDEGEM (BEL) \ O: Richard BELLENGER
 
FRA
Karine Cleret
FRA


judgesAlfred Boll
Inga Holdt-Mencke
Stephanie Müller