Prize of Erdbeerhof Glantz

no. 14 Int. Accumulator Competition (1.25 m)
CSIAm

begin 10.05.2019 18:00

# no horse rider pointstime
1. 65 Celine 248
M \ KWPN \ F \ 2007 \ Calvaro Z x Heartbreaker \ B: Gillespie,Graham \ O: Beckmann,Johanna,Beckmann,Annette
 
GER
Johanna Beckmann
Reit- u.Fahrverein Germ. Marne
187,50 EUR 65.0053.02
2. 91 Colt 23
G \ DSP \ F \ 2009 \ Chap x Lear \ B: Franke,Henning \ O: Heine,Jens
 
GER
Jens Heine
RC Leipzig 2000 e. V.
150,00 EUR 65.0053.12
3. 121 Davos 74
M \ Holst \ Schi \ 2011 \ Clinton I x Contender \ B: Ahlmann,Meike \ O: Ahlmann,Meike
 
GER
Flemming Ahlmann
RFV Alt-Sammit u.Umg. e. V.
112,50 EUR 65.0054.78
4. 140 Faults Free
G \ Holst \ B \ 2004 \ Con Air x Carbano \ B: Kruse,Horst Günter \ O: Ashford Farm BVBA,
 
GER
Johannes Beeken
RUFV Bösel e.V.
75,00 EUR 65.0055.14
5. 162 Lejour
G \ DSP \ B \ 2008 \ Lafitte x Dionysos \ B: Glanz,Petra \ O: Teicher,Dr. Andreas
 
GER
Andreas Teicher Dr.
Reiter-Verein Rudow e.V.
52,50 EUR 65.0058.74
6. 111 Crazy Cowboy 2
G \ Dt.Pf \ F \ 2008 \ Crazy true Colour x Gymnastic Star \ B: Bormann,Franz \ O: Beulshausen-Grewe,Silke
 
GER
Lothar Grewe
RFV Harsum u. Umg. e.V.
41,25 EUR 65.0059.66
7. 317 Neugschwent's Diarella
M \ OS \ Schwb \ 2010 \ Diarado x Alexis Z \ B: Trainer,Hans \ O: Viehweg,Gabriele
 
GER
Theresa Heger
PSV St.G. Ingolstadt-Hagau e.V.
30,00 EUR 65.0061.54
8. 178 Mentos Junior 2
S \ DR \ DF \ 2004 \ Mentos x Downland Folklore \ B: Schulte-Geldermann,Gerd \ O: Schulze Topphoff,Marie
 
GER
Johannes Beeken
RUFV Bösel e.V.
22,50 EUR 65.0061.86
9. 303 Carintendra
M \ OS \ Schi \ 2012 \ Caressini L x Nintender \ B: Gestüt Lewitz, \ O: Gestüt Lewitz,
 
GER
Carolin Lenz-Sagel
RV Nethegau Brakel e.V.
22,50 EUR 65.0067.33
10. 226 Ti Amo de Pleville
G \ SF \ F \ 2007 \ Captain Paul I x Micko Platiere \ B: \ O: Teich,Dr. Ulrich
 
GER
Valentina Teich
RV Hardenberg e. V.
18,75 EUR 65.0067.94
11. 119 Dark Papillon
G \ Old \ \ 2009 \ Darc Rouge x Quidam \ B: Beck,Katja \ O: Meyer,Sabine
 
GER
Pia Meyer
RFSP Sieversen u.U. 1962 e.V.
18,75 EUR 65.0069.12
12. 122 Daydream 104
M \ DSP \ Db \ 2010 \ Carpalo x Dinglinger \ B: ZG Starke u.Jüngel,, \ O: ZG Starke u.Jüngel,
 
GER
Anna Unterlandstättner
Reiten & Fahren Chevalier Genshagen
18,75 EUR 62.0062.85
total = 750,00 EUR
not placed
13. 7 Araconti T
G \ Württ \ B \ 2012 \ Aracento x Contender \ B: Thanner,Peter \ O: Haase,Friedhelm
 
GER
Daniela Haase
RSC Handorf-Langenberg e.V.
62.0066.12
14. 210 Savona 5
M \ Meckl. \ B \ 2011 \ Stylist x Restorator \ B: Mühlenberg,Mario \ O: Göbel,Vivien
 
GER
Vivien Göbel
Mühlen-Reitclub Friedrichsruhe e. V
60.0059.54
15. 161 Lee 38
G \ DSP \ Db \ 2004 \ Liberty Son x Astrachan \ B: Maaßen,Helen \ O: Röser,Marcel,Schumann,Monique
 
GER
Sandy Noack
RC Anhalt-Dessau e.V.
57.0055.15
16. 305 Carda 2
M \ Meckl. \ Schi \ 2010 \ Clinton II x Cellestial \ B: ZG Kostros/Ortmann GbR, \ O: Knabe,Mathias
 
GER
Jette Sophie Knabe
Kastanienhof Cramon e.V
57.0068.76
17. 88 Cochise F 3
G \ Holst \ B \ 2003 \ Corofino II x Lavall II \ B: Fröchtling-Eggers,Petra \ O: Gemballa,Martina,Gemballa,Martinique
 
GER
Martinique Gemballa
Reitclub St. Georg Hondelage e. V.
57.0090.64
18. 15 Baloubea 2
M \ Hann \ F \ 2009 \ Balou du Rouet x Drosselklang II \ B: Ivemeyer,Barbara \ O: Herrmann,Kai Jonny
 
GER
Kai Jonny Herrmann
Pony- u. Reitclub Heide e.V.
50.0061.31
19. 57 Cash 203
G \ KWPN \ B \ 2007 \ Verdi (Q-Verdi) x Lancelot \ B: Picavet,H. \ O: Herrmann,Kai Jonny
 
GER
Kai Jonny Herrmann
Pony- u. Reitclub Heide e.V.
25.0056.47
20. 201 Questino
G \ Holst \ B \ 2007 \ Quintero x Calato \ B: Hansen,Johannes \ O: Gestüt Gut Angermünde,
 
GER
Maria Gneiting
RSV Polzow e.V
25.0062.68
el. 163 Lemart
G \ DSP \ Df \ 2010 \ Levistano x Kaiserwind \ B: Eggebrecht,Erhard \ O: Jürgens,Olaf
 
GER
Maria Gneiting
RSV Polzow e.V


prize money750,00 EUR
judgesJörg Weinhold
Nils Meincke
Patricia Borremans