Prize of Movie Star Kino, Bad Schwartau

no. 15 Int. Competition on penalties & time (1.30 m)
CSIAm

begin: 11.05.2019 09:00
competitors: 16

# no horse rider
1. 226 Ti Amo de Pleville
G \ SF \ F \ 2007 \ Captain Paul I x Micko Platiere \ B: \ O: Teich,Dr. Ulrich
 
GER
Valentina Teich
RV Hardenberg e. V.
2. 317 Neugschwent's Diarella
M \ OS \ Schwb \ 2010 \ Diarado x Alexis Z \ B: Trainer,Hans \ O: Viehweg,Gabriele
 
GER
Theresa Heger
PSV St.G. Ingolstadt-Hagau e.V.
3. 119 Dark Papillon
G \ Old \ \ 2009 \ Darc Rouge x Quidam \ B: Beck,Katja \ O: Meyer,Sabine
 
GER
Pia Meyer
RFSP Sieversen u.U. 1962 e.V.
4. 88 Cochise F 3
G \ Holst \ B \ 2003 \ Corofino II x Lavall II \ B: Fröchtling-Eggers,Petra \ O: Gemballa,Martina,Gemballa,Martinique
 
GER
Martinique Gemballa
Reitclub St. Georg Hondelage e. V.
5. 241 Städtebahn's Cornwell
G \ OS \ Schi \ 2010 \ Cornet Obolensky (ex: Windows x Phin Phin \ B: Schleper,Ludger \ O: Sewerin,Torsten
 
GER
Charlie Ann Wolf
TRC-Team Rügen e.V.
6. 455 Wanda 439
M \ Holst \ B \ 2006 \ Carolus I x Lancer II \ B: Groth,Heike \ O: Greve,Karin
 
GER
Lilli Plath
RFSV Insel Poel e. V.
7. 7 Araconti T
G \ Württ \ B \ 2012 \ Aracento x Contender \ B: Thanner,Peter \ O: Haase,Friedhelm
 
GER
Daniela Haase
RSC Handorf-Langenberg e.V.
8. 303 Carintendra
M \ OS \ Schi \ 2012 \ Caressini L x Nintender \ B: Gestüt Lewitz, \ O: Gestüt Lewitz,
 
GER
Carolin Lenz-Sagel
RV Nethegau Brakel e.V.
9. 65 Celine 248
M \ KWPN \ F \ 2007 \ Calvaro Z x Heartbreaker \ B: Gillespie,Graham \ O: Beckmann,Johanna,Beckmann,Annette
 
GER
Johanna Beckmann
Reit- u.Fahrverein Germ. Marne
10. 15 Baloubea 2
M \ Hann \ F \ 2009 \ Balou du Rouet x Drosselklang II \ B: Ivemeyer,Barbara \ O: Herrmann,Kai Jonny
 
GER
Kai Jonny Herrmann
Pony- u. Reitclub Heide e.V.
11. 206 Quorado 3
G \ Hann \ B \ 2007 \ Quality x Ramiro's Son II \ B: Martfeld,Hans-Dieter \ O: Hilliges,Ramona
 
GER
Ramona Hilliges
RC Helle e.V.
12. 161 Lee 38
G \ DSP \ Db \ 2004 \ Liberty Son x Astrachan \ B: Maaßen,Helen \ O: Röser,Marcel,Schumann,Monique
 
GER
Sandy Noack
RC Anhalt-Dessau e.V.
13. 91 Colt 23
G \ DSP \ F \ 2009 \ Chap x Lear \ B: Franke,Henning \ O: Heine,Jens
 
GER
Jens Heine
RC Leipzig 2000 e. V.
14. 140 Faults Free
G \ Holst \ B \ 2004 \ Con Air x Carbano \ B: Kruse,Horst Günter \ O: Ashford Farm BVBA,
 
GER
Johannes Beeken
RUFV Bösel e.V.
15. 210 Savona 5
M \ Meckl. \ B \ 2011 \ Stylist x Restorator \ B: Mühlenberg,Mario \ O: Göbel,Vivien
 
GER
Vivien Göbel
Mühlen-Reitclub Friedrichsruhe e. V
16. 122 Daydream 104
M \ DSP \ Db \ 2010 \ Carpalo x Dinglinger \ B: ZG Starke u.Jüngel,, \ O: ZG Starke u.Jüngel,
 
GER
Anna Unterlandstättner
Reiten & Fahren Chevalier Genshagen


prize money1.000,00 EUR
judgesJörg Weinhold
Nils Meincke
Patricia Borremans