Prize of BURGER GROUP, Schonach

no. 14 Int. jumping 1,40 m (CSIU25 )
1. qualification for no. 12

begin: 02.08.2019 16:00
competitors: 23

# no horse rider
1. 394 Quinto 82
G \ Hann \ Db \ 2008 \ Quintender x Wanderer \ B: Reuther,Martin \ O: Mader,Bernd
 
GER
Hendrik Mader
RFV Trochtelfingen
2. 388 Quinta 113
M \ Holst \ B \ 2009 \ Quintero x Larno \ B: Blöcker,Karin \ O: Meidinger,Luisa
 
GER
Luisa Meidinger
RV Lahr
3. 486 C'Est La Vie 145
M \ OLDBG \ Grey \ 2008 \ CHECK IN 2 x CALATO \ B: Kettler, Walter \ O:
 
CAN
Nikolaus Leckebusch-Peters
CAN
4. 556 Quarisma Della Caccia
M \ Ita.W \ B \ 2011 \ Quaprice x Calido \ B: A.S.S.I. Area Sella \ O: Ballywater Stable
 
IRL
Harry Allen
IRL
5. 33 Ballousson
G \ Hann \ B \ 2007 \ Balou du Rouet x Grannus \ B: Langelüddecke,Manfred \ O: Stucke-Schröder,Heinrich-Günter
 
GER
Lara-Marie Juraske
RFr. Höcking-Landau e.V.
6. 334 Lilly du Rouet
M \ OS \ B \ 2008 \ Linton x Balou du Rouet \ B: ZG Oltmann-Janßen, \ O: KS Sportpferde GmbH,
 
GER
Hannah Schleef
RFV Jägerhof Biblis e.V
7. 142 Chilli Chianti
M \ Hann \ B \ 2009 \ Check In x Acord II \ B: Engfer,Gundi \ O: Ritter,Franziska,Ritter,Viktoria
 
GER
Franziska Ritter
RRFV Meißenheim
8. 450 Schmuckstück 3
M \ Hann \ Df \ 2008 \ Stolzenberg x Escudo I \ B: Wömpner,Heinrich \ O: Schäfer,Armin Jun.
 
GER
Rebecca Stubenbordt
RFV Zeiskam e.V.
9. 532 Jordan B
G \ ISH \ Bay \ 2010 \ SMOOTH OPERATOR B x O-PILOTH \ B: \ O:
 
SUI
Estelle Wettstein
SUI
10. 181 Comme prévu
G \ Westf \ B \ 2011 \ Comme il faut x Pilox \ B: Brinkmann,Klaus \ O: Böttcher,Daniel
 
GER
Daniel Böttcher
RSC Gestüt Birkenhof-Harham e.V.
11. 10 Albführen's Colago
G \ Württ \ B \ 2008 \ Colander x Carthago \ B: Hofgut Albführen GmbH, \ O: Hofgut Albführen GmbH,
 
GER
Marian Müller
RC Hofgut Albführen
12. 62 Canberra 52
M \ Holst \ B \ 2010 \ Connor x Alboretto \ B: Utesch,Andreas \ O: Bolz,Ingetraud
 
GER
Gerrit Flücken
RV Montabaur-Horressen e.V.
13. 546 Quatro Rubin
G \ OS \ Bay \ 2008 \ QUINTENDER x COULEUR-RUBIN \ B: Lothar Wanner \ O:
 
AUT
Alessandra Reich
AUT
14. 574 Carlo S 4
G \ Holst \ S \ 2009 \ Clearway x Roderik \ B: Schindlbeck, Robert \ O: Schindlbeck, Robert
 
GER
Sophia Schindlbeck
RFV Weilheimer Pffrd. e.V.
15. 58 Cameron 32
G \ Holst \ B \ 2008 \ Contender x Clearway \ B: Porten,Bernhard \ O: Taxis,Jennifer
 
GER
Jennifer Taxis
PS-Team Winterlingen e.V
16. 270 Gatsby 166
G \ KWPN \ B \ 2011 \ C-Indoctro x Indorado \ B: Haandrikman,J.S. \ O: KS Sportpferde GmbH,
 
GER
Niklas Krieg
RFV Donaueschingen
17. 77 Carmelita 30
M \ Holst \ Schwb \ 2010 \ Diarado x Carry \ B: Kruse,Peter \ O: Kruse,Peter
 
GER
Isabelle Betz
RFV Legelshurst e.V.
18. 12 Albführen's Pialetta
M \ Württ \ RkaSc \ 2010 \ Caladetto x Polydor \ B: Hofgut Albführen GmbH, \ O: Hofgut Albführen GmbH,
 
GER
Nina Lange
RC Hofgut Albführen
19. 158 Claus Peter
G \ Bay \ BSchi \ 2008 \ Catoki x Grannus \ B: Weyer,Stefan \ O: Schmid,Karl
 
GER
Alia Knack
RSZ Boll
20. 468 Comtess Ass
G \ Hann \ B \ 2010 \ Comte x Stakkato \ B: Reisinger,Heinrich \ O: Laack,Silke,Wolfmaier,Pascal
 
GER
Samanta Laack
RFV Laupheim
21. 150 Ciabatta
M \ Holst \ Db \ 2003 \ Classido x Sir Shostakovich xx \ B: Dreier,Hauke \ O: Mader,Bernd
 
GER
Hendrik Mader
RFV Trochtelfingen
22. 40 BOB Clover
G \ ISH \ Schi \ 2009 \ Mr Clover x Prospect Pride \ B: \ O: Meidinger,Luisa
 
GER
Luisa Meidinger
RV Lahr
23. 509 Curly Sue 187
M \ OLDBG \ Chest \ 2010 \ CLINTON H x CARRY GOLD \ B: Fischer, Franz Josef \ O:
 
CAN
Nikolaus Leckebusch-Peters
CAN


prize money1.500,00 EUR
judgesKathrin van Wees
Karl-Heinz Streng
Stephanie Müller