Prize of MEISTERCARE medizintechnik, Blumberg

no. 17 Int. jumping competion 1,35 m (CSIAm A )
Gold-Tour

begin: 01.08.2019 09:30
competitors: 21

# no horse rider
1. 205 Crause
G \ DSP \ F \ 2010 \ Chap x Goldstern \ B: Fricke,Kai-Uwe \ O: Wisser,Ernst
 
GER
Stefanie Herhalt
RZ Frese Immenhöfe e.V.
2. 419 Staloucon PS
G \ OS \ B \ 2011 \ Stakkatol x Baloubet du Rouet \ B: Gestüt Lewitz, \ O: Haberl,Wilhelm
 
GER
Wilhelm Haberl
RFV Pfarrkirchen e.V.
3. 409 Skip 56
G \ Hann \ F \ 2009 \ Stakkato x Gloster \ B: Niemeyer,Friedrich \ O: Rist,Tobias
 
GER
Victoria Hoffmeister
RV Balingen
4. 541 Otello Du Soleil
G \ SF \ Bay \ 2002 \ ALLIGATOR FONTAINE x PAPILLON ROUGE \ B: MME MARIANNE EICHENBERGER, COSSAYE \ O:
 
SUI
Christiana Duguet
SUI
5. 315 Lasandro 23
G \ Holst \ B \ 2011 \ Lasino x Lord \ B: Teufel,Walter \ O: Suhm,Theo
 
GER
Elenna Suhm
RC Altenheim
6. 525 Hidden Cherrie
M \ BWP \ Bay \ 2007 \ V. WARKANT VAN 'T GESTELHOF x V. FRUEHLINGSHAFT \ B: Benoot Amel \ O:
 
LTU
Irina De Luca
LTU
7. 101 Caya Mia
M \ Hann \ Schi \ 2006 \ Contendro I x Archipel \ B: Evers,Annegret \ O: Chudzinsky,Dirk
 
GER
Dirk Chudzinsky
RZ Frese Immenhöfe e.V.
8. 209 Cristo 13
G \ Württ \ Schi \ 2011 \ Coupe de Coeur x Ricardo \ B: Hörrmann,Gerhard \ O: Lienhop,Matthias
 
GER
Matthias Lienhop
RZ Frese Immenhöfe e.V.
9. 383 Quin Star
G \ Holst \ BkaSc \ 2007 \ Quinar x Cardino \ B: Afflerbach,Jürgen \ O: Jaschinski,Familie
 
GER
Julia Jaschinski
RTG Obere Mühle e.V.
10. 85 Cascadeur 100
G \ Holst \ B \ 2008 \ Cartani x Calido I \ B: Mies,Sarah \ O: Utz,Marie-Estelle
 
GER
Marie-Estelle Utz
RFV Büdingen u.Umg. e.V.
11. 500 Claudius 44
G \ HOLST \ Other \ 2003 \ CHALAN x LIOSTRO \ B: Zieten, Hans-Jürgen \ O:
 
AUT
Christine Weiss
AUT
12. 456 Chins Identic
S \ Dt.Pf \ B \ 2006 \ Chin Chin x Saint Cloud \ B: Bormann,Heinrich \ O: Bormann,Heinrich
 
GER
Angela Scheid
RV Montabaur-Horressen e.V.
13. 575 Gill RR
M \ Bay \ B \ 2008 \ Converter x Acord II \ B: Rauch, Reinhard \ O: Forstpointner, Carl Maria
 
GER
Carl Maria Forstpointner
RFV Altötting-Mühldorf e.V.
14. 199 Cornflakes 5
G \ Holst \ Schi \ 2010 \ Cancara x Le Bon \ B: Meier,Thieß \ O: Ost,Michael
 
GER
Michael Ost
RC Güglingen
15. 25 Arioso 33
G \ Hann \ Df \ 2007 \ Argentinus x Voltaire \ B: von Boehn,Bernhard \ O: Beck,Sascha
 
GER
Sascha Beck
RV Völksen e. V.
16. 396 Quirado 5
G \ Holst \ F \ 2006 \ Quidam de Revel x Corrado I \ B: Roerink,Gerhard \ O: Schätzel,Christian
 
GER
Christian Schätzel
FRV Neuhofen
17. 479 Chellatus
S \ Württ \ Db \ 2005 \ Chello I x Latus II \ B: ZG Ederle, Karl u.Dagmar, \ O: Rütimann,Werner
 
GER
Daniel Schütz
RSZ Boll
18. 463 Cayenne Blue
G \ Hann \ B \ 2009 \ Chacco-Blue x Graf Lehndorff \ B: ZG Gerding u.Fuhlrott, \ O: Maier,Janine
 
GER
Janine Maier
RFV Donaueschingen
19. 327 Let Kiss 8
G \ DSP \ B \ 2006 \ Lewinski x Rapallo \ B: Schulze,Roy \ O: Kruse,Katrin
 
GER
Ann-Katrin Kruse
LRFV Weil der Stadt
20. 371 Peaks Mill
G \ KWPN \ B \ 2010 \ Padinus x Burggraaf \ B: Nijhof,B.H.M. \ O: Schulze-Averdiek,Antonius
 
GER
Stefanie Herhalt
RZ Frese Immenhöfe e.V.
21. 325 Lesotho 13
G \ Bay \ Db \ 2005 \ La Pilot x Acord I \ B: ZG Jetzinger,Alfons u.Maria \ O: Haberl,Carola
 
GER
Wilhelm Haberl
RFV Pfarrkirchen e.V.


prize money600,00 EUR
judgesKarl-Heinz Streng
Stephanie Müller
Dr. Otto Knüsel