Prize of CWD Deutschland GmbH, Saarbrücken

no. 26 Team Competition

begin 03.08.2019 13:50

# no horse rider penaltiestime
1. 06 / Team Otto Steurer
1. 301 Kolibri Grischun
G \ CH.Wb \ F \ 2008 \ Karondo v.Schlösslihof x Lucky Dream (ex Joost) \ B: Walser,Petra Silvia \ O: Hartl-Pütz,Kristin
 
GER
Enna Hartl
RFV Horb
0.0058.71
36 Belcanto 52
G \ Ung. \ Df \ 2008 \ x \ B: \ O: Aregger,Peter
 
GER
Hans-Dieter Dreher
RV Dreiländereck
0.00
0.00/58.71
2. 07 / MSG Girrbach Fahrzeugbau
2. 160 Cleiner Donner H.H.
G \ Württ \ Schi \ 2012 \ Caladetto x Landsieger I \ B: Huttrop-Hage,Kai \ O: Gutsverwaltung Ringelsbruch,
 
GER
Mina Hartl
RFV Horb
0.0063.41
131 Chateau Margaux
G \ Bay \ FSchi \ 2012 \ Coupe d'Or x Contendro I \ B: Gruber,Karl \ O: Gruber,Karl
 
GER
Max Weishaupt
RFV Jettingen e.V.
0.00
0.00/63.41
3. 04 / Team Konditorei Pfalzgraf
3. 443 Zigeunerin 30
M \ Holst \ B \ 2007 \ Coolidge x Calato \ B: Tammling,Enno \ O: Klare,Johanna Elisa
 
GER
Lorenz Günter Kraut
RV Nordstetten-Horb
0.0063.53
208 Crianza 2
M \ Westf \ B \ 2010 \ Cornado I x Rüter \ B: Rüter,Johannes \ O: Armbruster-Grünberger,Beate
 
GER
Timo Beck
Pforzheimer Reiterverein e.V.
0.00
0.00/63.53
4. 05 / Team Hamann
4. 345 Madame Petite
M \ Württ \ B \ 2012 \ Master de Menardiere x \ B: Reuther,Martin \ O: Reitanlage Brünz GbR,
 
GER
Leonie Hammann
RSC Salzstetten
0.0068.41
494 Catokick H Z
M \ ZANG \ Bay \ 2011 \ CATOKI x \ B: Hennau, Gerard \ O:
 
BUL
Rossen Raytchev
RV Epfendorf
0.00
0.00/68.41
5. 08 / Team CWD Deutschland GmbH
5. 411 Sky News
S \ Hann \ B \ 2010 \ Stakkato x Picard \ B: Behrends,Wilma \ O: Schraml-Dussle,Petra
 
GER
Jule Aurelie Schmid
RC Heiligenbronn
4.0060.25
268 Frau Clara
M \ Württ \ Schwb \ 2010 \ Clinton I x Landadel \ B: Helmle,Roland \ O: BG Brunk u.Witzemann,
 
GER
Andy Witzemann
PS-Team Winterlingen e.V
0.00
4.00/60.25
6. 01 / Team Freizeitpark CampingSchüttehof
6. 284 Hathaway
S \ KWPN \ B \ 2012 \ Verdi (Q-Verdi) x Achill-Libero H \ B: ZG Wolters, WA.u.W., \ O: Buob,Renate
 
GER
Jennifer Buob
RFV Pfalzgrafenweiler
4.0064.69
243 Escada XVII
M \ KWPN \ Db \ 2009 \ Chacco-Blue x Ircolando \ B: \ O: Zanotelli,Roland
 
GER
Thomas Mang
RV Dreiländereck
0.00
4.00/64.69
7. 02 / Team RSC Salzstetten
7. 18 Amarillo 98
G \ Württ \ Db \ 2011 \ Acasino B x Caretello B \ B: Schnell,Alois \ O: Wenz,Jeannine
 
GER
Jeannine Wenz
RV Nordstetten-Horb
5.0080.36
496 Cinderella 732
M \ \ Bay \ 2012 \ CLINTON x CARTHAGO SUN I \ B: Edwin Schmuck \ O:
 
SUI
Rebecca Hotz
RV Schopfheim
0.00
5.00/80.36
8. 03 / Team Fa. Infinex
8. 402 Santa Grande
M \ Hann \ Schi \ 2008 \ Stalypso x Gralsritter \ B: Gretschmann,Rolf \ O: Gretschmann,Rolf
 
GER
Sarah-Marie Denkovska
RFV Pfalzgrafenweiler
9.0079.23
567 Forester CH
G \ CH.Wb \ F \ 2010 \ For Pleasure x Carolus \ B: Tina Pol \ O: Schalch,Nicole
 
SUI
Theo Muff
SUI
0.00
9.00/79.23


judgesKarl-Heinz Streng
Esther Todt