"Munich Trophy presented by Banki & Sohn"

no. 21 Int. accumulator jumping competition (1,40 m)
CSIAm - FEI Art. 269.1,2,3,5 - Int. SML - Tour for amateurs

begin: 01.06.2019 09:15
competitors: 23

# no horse rider
1. 93 Chambery 27
G \ KWPN \ Schi \ 2007 \ Caspar x Lux \ B: Berendsen,G.B.M. \ O: Sax,Reinhard
 
GER
Reinhard Sax
RFr. Landgestüt Landshut e.V.
2. 86 Cepetto 6
G \ Bay \ DbSch \ 2006 \ Cornet Obolensky (ex: Windows x Lavall II \ B: Schmid,Eva-Maria \ O: Pietsch,Celina
 
GER
Celina Pietsch
RV Königsbrunn Fohlenhof e.V.
3. 608 Clintamo
S \ Hann \ BAY \ 2009 \ CLINTON H x CONTINUE \ B: RIPPE & LACHNIT (GER) \ O:
 
SUI
Laura Nina Aschwanden
SUI
4. 624 Doutzen
M \ KWPN \ CHEST \ 2008 \ PHIN PHIN x LUPICOR \ B: W.B.J. PLATZER, NIEUW SCHOONEBEEK ( \ O:
 
LIE
Emily-Sophie Negele
LIE
5. 808 Rainers
G \ LetW \ B \ 2010 \ Reinaldo x \ B: \ O: Vogt,Anna Louisa
 
GER
Anna Louisa Vogt
RFV Erkrath e.V.
6. 262 Hi Joey
M \ Oe.Wb \ Schwb \ 2003 \ Contendro I x Columbus \ B: Stürzlinger,Josef \ O: Maier,Isabel
 
GER
Isabel Maier
PSG Schweizer Hof e.V.
7. 807 Coco 274
M \ KWPN \ Db \ 2007 \ Oklund x Lupicor \ B: Coolen, \ O: Huber,Georgine
 
GER
Lisa Schill-Huber
RV Ichenheim
8. 571 Campino 492
G \ Westf \ Db \ 2010 \ Comme il faut x Spartan \ B: Rüter,Johannes \ O: Kröninger,Theresa,Kröninger,Dr. Clementine
 
GER
Theresa Kröninger
RA München e.V.
9. 401 Santana 939
M \ Bay \ Db \ 2009 \ Carlando I x Sandro \ B: Kelberger,Peter \ O: Zeitelhack,Barbara,Zeitelhack,Dr. Michael
 
GER
Michael Zeitelhack Dr.
RA München e.V.
10. 667 Vivaldi De Bedon
S \ SF \ OTHER \ 2009 \ DIAMANT DE SEMILLY x CORIANO \ B: M. ETIENNE COURNAULT, LUPCOURT (FRA \ O:
 
SUI
Laura Schenker
SUI
11. 331 New-Cantea
M \ ZW \ B \ 2007 \ New Quidam x Colman \ B: Langen,Edgar \ O: Schein,Mara Jil
 
GER
Mara Jil Schein
RC RH Zoltingen e.V.
12. 149 Cristo 13
G \ Württ \ Schi \ 2011 \ Coupe de Coeur x Ricardo \ B: Hörrmann,Gerhard \ O: Lienhop,Matthias
 
GER
Matthias Lienhop
RZ Frese Immenhöfe e.V.
13. 113 Cim Bim
G \ Holst \ B \ 2008 \ Cristo x Carpaccio \ B: Buhl,Jens \ O: Ringelmann,Tobias
 
GER
Tobias Ringelmann
RSC Gestüt Birkenhof-Harham e.V.
14. 106 Chester 245
G \ OS \ Db \ 2005 \ Colander x Donator \ B: Fischer,Andreas \ O: Schamne,Natalia
 
GER
Stefanie Schamne
RSZ Illertissen e.V.
15. 6 Al Capone 173
G \ Holst \ B \ 2007 \ Acolord x Cor de la Bryere \ B: Hansen,Hans Friedrich \ O: Zewe,Hans
 
GER
Sophia Burgtorf
RV Oberland Thann e.V.
16. 261 Herr Peter
G \ Pol. \ B \ 2009 \ Markies V x Czuwaj \ B: \ O: Dahlke,Antoni
 
GER
Peter Lorenz
RV Brunnthal Riedhausen e.V.
17. 755 Obora's Mauritius
G \ ESTSpH \ F \ 2010 \ Mozart des Hayettes x Caridor \ B: Gestuet Obora, \ O: Bauer,Paula
 
GER
Paula Bauer
PSG Schweizer Hof e.V.
18. 400 Santa Fee 164
M \ Old \ Schi \ 2007 \ Colman x Ramirado \ B: Johannsen,Theodor \ O: Ritter,Carl-Philipp
 
GER
Carl-Philipp Ritter
RSG Barbarossa Kaiserslautern e.V.
19. 78 Casino Royale 8
G \ Westf \ Schi \ 2003 \ Contini x Aldato \ B: Pape,Fritz jun. \ O: Könemund,Daniel
 
GER
Magdalena Wanninger
RFV Straubing-Oberpiebing e.V.
20. 595 Calle Cool 14
S \ DSP \ BAY \ 2008 \ CATOKI x QUIDAM'S RUBIN \ B: \ O:
 
USA
Brittany Hildebrand
USA
21. 154 Da Vinci 253
G \ KWPN \ F \ 2008 \ C-Indoctro x Heartbreaker \ B: Althuyzen,J.A.M. \ O: Andratschke,Raja Catharina
 
GER
Raja Catharina Andratschke
RV Wallau u.Um. e.V.
22. 100 Chato 39
S \ OS \ B \ 2007 \ Chacco-Blue x Cento \ B: Gestüt Lewitz, \ O: Sax,Reinhard
 
GER
Reinhard Sax
RFr. Landgestüt Landshut e.V.
23. 450 Van Helsing 14
G \ Hann \ R \ 2008 \ Valentino x El Bundy I \ B: ZG Broers u.Weber, \ O: Wetzel,Sandra
 
GER
Celina Pietsch
RV Königsbrunn Fohlenhof e.V.


prize money1.000,00 EUR
judgesDr. Gunnar Burczyk
Jacqueline Schmieder
Dr. Anastasios Moschos
Adriana Candotta